×
Wyszukaj w serwisie
×

Ostatni dzwonek dla absolwentów PSP Łosiów

Koniec roku szkolnego to szczególny czas nie tylko dla uczniów, ale całej społeczności szkolnej. Jeden etap się kończy, drugi za chwilę zaczyna. To co nowe, jest zawsze nieznane, ale czyni je jednocześnie ekscytującym.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla Ósmoklasistów odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie w czwartkowe popołudnie. Były chwile wzruszeń, piękne przemówienia, wiele podziękowań. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów ostatniej klasy, po czym dyrektor jednostki przywitał przybyłych gości, w tym burmistrza Lewina Brzeskiego, sołtysa Łosiowa oraz przedstawicielkę Rady Rodziców. Mówił, że te ostatnie chwile w szkole podstawowej zapewne pozostaną w pamięci każdego z obecnych na uroczystości uczniów, a pożegnania są zawsze trudne, bo to tak, jakby żegnać swoją rodzinę. Zacytował również fragment wiersza Wisławy Szymborskiej pięknie wpisujący się w tę okoliczność: (…) Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. 

Kolejne słowa do młodzieży, rodziców i nauczycieli skierował Pan Artur Kotara. Dziękował za zaproszenie, gratulował rodzicom trudu wychowania a nauczycielom zaangażowania w przekazywaniu jak najpełniej wiedzy, zebranym bohaterom spotkania życzył wszelkiej pomyślności na dalszym etapie kształcenia oraz wspaniałych wakacji.

Po przemówieniach przyszedł moment na wręczenie nagród dla zasłużonych uczniów. Absolwenci szkoły odebrali puchary, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe, artystyczne i działalność w organizacjach uczniowskich. Każdemu uczniowi wywołanemu na środek sali towarzyszyli rodzice, bo do ich też skierowane były specjalne podziękowania i ukłony.

Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko-muzyczną częścią artystyczną, która wywołała gromie brawa wśród przybyłych gości. Fragment utworu Marka Grechuty w wykonaniu Ósmoklasistów każdy zebrany w hali sportowej w szkole w Łosiowie zapamięta na długo:

„(…) że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy”.

 

  Polonez w wykonaniu Ósmoklasistów

 

  Zmiana pocztu sztandarowego i przekazanie sztandaru szkoły

 

  Nagrody dla uczniów na polu nauki oraz sportu

 

  Występy artystyczne w wykonaniu Ósmoklasistów