×
Wyszukaj w serwisie
×

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi!
Drodzy Uczniowie!

Dzisiaj we wszystkich szkołach kończy się rok szkolny 2020/2021. Z tej okazji w imieniu własnym i władz samorządowych składam wszystkim Nauczycielom, Uczniom oraz Pracownikom szkół naszej Gminy serdeczne życzenia i podziękowania. Rok ten przyniósł wiele wyzwań, twórczych działań, ważnych inicjatyw i istotnych zmian w Waszym życiu. Pandemia wywołana koronawirusem zaskoczyła Nas wszystkich. Najpierw była niepewność o zdrowie, o bezpieczeństwo, decyzja o zdalnej nauce i pełna mobilizacja, by każdemu uczniowi zapewnić możliwość dalszej edukacji. Musieliśmy zmierzyć się z nową rzeczywistością i realizować program w trybie e-lekcji. Codziennie czekaliśmy na kolejne wytyczne, które wymagały od każdego z Państwa przeorganizowania pracy. Dzięki Państwa zaangażowaniu, kreatywności, zrozumieniu, przeorganizowaniu pracy udało się  zrealizować proces edukacji w wirtualnej rzeczywistości. Z tego miejsca pragnę wszystkim Państwu Dyrektorom i Nauczycielom podziękować za podejmowany trud, wysiłek oraz poświęcenie.

Uczniom zaś składam gratulacje ze zdobytych wyników w nauce, a szczególnie za umiejętność nabywania wiedzy w sposób dotąd dla Was nieznany. Dziękuję za Waszą sumienną pracę i wytrwałość. Rodzicom dziękuję za pomoc i zaangażowanie w trakcie organizacji i realizacji zdalnego nauczania. Bez Waszej pomocy byłoby znacznie trudniej. Dziękuję za Państwa cierpliwość, za pogodzenie obowiązków zawodowych z pomocą w zdalnej nauce i całodobową opiekę nad dziećmi. Wzięliście Państwo na siebie ogromny ciężar i odpowiedzialność.

Podziękowania kieruję także do Pracowników administracji i obsługi szkół, za wsparcie w zapewnieniu odpowiednich warunków funkcjonowania naszych placówek.

 Przed Wami zasłużony okres wypoczynku, życzę wszystkim Państwu słonecznych wakacji, zregenerowania sił fizycznych i psychicznych oraz niezapomnianych wrażeń. Niech te dwa miesiące, będą czasem spędzonym w gronie najbliższych, okresem odkrywania nowych i inspirujących miejsc. Obyśmy we wrześniu spotkali się pełni zapału i gotowości do podejmowania nowych wyzwań!

Burmistrz Lewina Brzeskiego

Artur Kotara