×
Wyszukaj w serwisie
×

Laureaci Stypendium Burmistrza Lewina Brzeskiego

Z ogromną przyjemnością informujemy, że na wnioski Dyrektorów gminnych jednostek oświatowych Burmistrz Lewina Brzeskiego przyznał stypendium dwunastu uczniom ze szkół podstawowych w Lewinie Brzeskim, Łosiowie i Skorogoszczy. Każdy ze Stypendystów otrzymał symbolicznie imienny czek na kwotę 500 zł oraz list gratulacyjny.

 Tegoroczni wyróżnieni uczniowie naszej gminy odznaczyli się bardzo dobrymi wynikami w nauce, osiągnięciami sportowymi, artystycznymi oraz aktywną działalnością w organizacjach uczniowskich.

W marcu ubiegłego roku Rada Miejska w Lewinie Brzeskim, z inicjatywy Burmistrza Pana Artura Kotary, podjęta została uchwała w sprawie zasad udzielania stypendium Burmistrza Lewina Brzeskiego. Jest ono formą jednorazowego w danym roku szkolnym świadczenia finansowego i wyróżnienia uczniów szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Lewin Brzeski, którzy osiągają nie tylko wysokie wyniki w nauce, współzawodnictwie sportowym, ale także angażują się w pracę społeczną na rzecz lokalnej społeczności gminy.

Piątkowe spotkanie, które rozpoczęło się w samo południe, przebiegało w miłej atmosferze, były rozmowy, pytania o dalsze plany na przyszłość młodych ludzi oraz życzenia udanych wakacji i wszelkiej pomyślności.

DSC_0025.jpegTegoroczni Stypendyści naszej gminy