×
Wyszukaj w serwisie
×

Projekt "eZ matma!" walczy o nagrodę publiczności

Czy można uczyć matematyki… sensorycznie? Czy można szukać jej w historii miasta albo ćwiczyć ją wspólnie z robotami? Można! I to właśnie udowodnili pomysłodawcy wniosków nadesłanych w ósmej edycji mPotęgi. Mimo trudnego roku, nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością, dzięki czemu mFundacja przekaże blisko milion złotych na wsparcie zajęć matematycznych.

W 8. edycji mPotęgi granty otrzyma 161 projektów z całej Polski. Jest to 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 oraz 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie prawie 943 tys. zł.  

Podobnie jak w poprzednich edycjach, 30 projektów, (po 15 w każdej kategorii), które uzyskały najwyższe noty od kapituły konkursu, powalczy o Nagrodę Publiczności. Głosy można oddawać do 4 lipca br. na stronie: https://mpotega.pl/glosowanie/ --> prosimy o oddawanie głosów na projekt "eZ matma!" (eZ=easy), który będzie realizowany w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim od września do grudnia 2021 r.

Uczniowie, którzy wezmą udział w dofinansowanych projektach, będą mogli m.in. poszukać symetrii w przyrodzie i architekturze czy odnaleźć matematykę w poezji, literaturze i sztuce. Gdańscy uczniowie poszukają jej w historii miasta, inni nauczą się geometrii z robotami, a inni kreatywni szczęśliwcy stworzą własną matematyczną grę planszową. Wśród projektów znalazł się też pomysł nauczania matematyki przez zmysły. Dzieci i młodzież będą mogli matematykę zobaczyć, usłyszeć, dotknąć a nawet powąchać.