×
Wyszukaj w serwisie
×

Szczepienia w Gminie Lewin Brzeski

Szanowni Państwo!

Już ponad rok nasza codzienność pozostaje w zawieszeniu i chaosie. Częściej się martwimy niż uśmiechamy i co gorsza – nie wiemy, co nas jeszcze niedobrego może spotkać i kiedy pandemia się skończy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz mając na uwadze zalecenia Narodowego Programu Szczepień w zakresie przeprowadzenia masowych szczepień, zapraszam wszystkie osoby chętne na bezpłatne szczepienia przeciw COVID-19 i tym samym włączam się w akcję promocji szczepień.

Zachęcam mieszkańców Gminy Lewin Brzeski, jak i przyjezdnych gości, do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, w dniu 22 sierpnia 2021 roku  od godz. 9.00 do 14.00 na placu kościelnym w Lewinie Brzeskim przy ul. Aleja Wojska Polskiego 5. Zorganizowany zostanie tam terenowy punkt szczepień. Będzie to możliwe dzięki nawiązaniu przez Gminę współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu oraz parafiami z terenu Gminy Lewin Brzeski.

Na każdego, kto zdecyduje się przyjść na plac kościelny i się zaszczepić, czekać będzie wykwalifikowany personel medyczny mający doświadczenie i potencjał w zakresie realizacji Narodowego Programu Szczepień, zachowując wszelkie procedury medyczne w zakresie podania szczepionki.

Akcja szczepień przeciwko COVID-19 przeprowadzona będzie jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson lub dwudawkowym preparatem Pfizera. Osoby, które są już po pierwszym szczepieniu szczepionką Pfizera, będą mogły się zaszczepić drugą dawką szczepionki, Narodowy Program Szczepień umożliwia w ten prosty sposób zmianę miejsca przyjęcia drugiej dawki. Można to zrobić:

  • za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989 – konsultant poprosi o Twój  nr PESEL oraz miasto lub adres nowego punktu szczepień,
  • logując się na Internetowym Koncie Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl – w zakładce szczepienia przeciw COVID-19 możesz kliknąć „Zmiana wizyty” i wybrać dowolny punkt szczepień.

Ponadto istnieje możliwość zapisania na szczepienie nastolatków powyżej 16 roku życia. W przypadku osoby niepełnoletniej kwestionariusz będzie podpisywać rodzic. Osoby te będą mogły zaszczepić się szczepionką Pfizera.

Zapisy na szczepienia:

  1. Urząd Miejski w Lewinie Brzeskim, ul. Rynek 26, pokój nr 1, tel. 774246636.
  2. Kancelaria Parafialna w Lewinie Brzeskim przy ul. Aleja Wojska Polskiego 5, w poniedziałki od godz. 10.00 do 11.00 i czwartki od godz. 16.00 do 18.00, a także w zakrystii po każdej mszy świętej.
  3. Zakrystia w Kościele św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy przy ul. Za Nysą 3, po każdej mszy świętej.
  4. Zakrystia w Kościele św. Jana Chrzciciela w Łosiowie przy ul. Głównej 3, po każdej mszy świętej.

Przy zapisywaniu się na szczepienia należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19 oraz podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, w terminie do 16 sierpnia 2021 roku.

Istnieje także możliwość zapisania się na szczepienie w dniu wykonywania szczepień po uprzednim wypełnieniu wymaganych dokumentów. Osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu. Aby skorzystać z transportu na szczepienie należy ten fakt zgłosić w momencie zapisywania się na szczepienie. Do szczepienia należy zgłosić się z dowodem osobistym.

W Gminie Lewin Brzeski wynik mieszkańców w pełni zaszczepionych kształtuje się na poziomie 37,3% (dane z dnia 28.07.2021r.). Im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną i tym większa jest szansa na ograniczenie czwartej fali zachorowań na Covid-19.

Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.

Z poważaniem,

Burmistrz Lewina Brzeskiego

Artur Kotara

DowiedzSieWiecej.jpeg