×
Wyszukaj w serwisie
×

Festyn "Święto Róży" za nami!

Dnia 31.07.2021r. w Różynie odbył się wyjątkowy festyn pn. „Święto Róży”. Festyn został zorganizowany przez Sołectwo Różyna i Koło Gospodyń Wiejskich „Różynianki”, w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Gminy Lewin Brzeski edycja 2021.

„Święto Róży” to wydarzenie wpisujące się w kalendarz imprez na terenie gminy Lewin Brzeski, którego głównym celem jest integracja społeczności z całej gminy oraz podtrzymanie tradycji sołectwa Różyna.

Festyn rozpoczął występ zespołu „Łosiowianie”, który to śpiewająco witał gromadzących się gości i mieszkańców. Chwilę po godzinie 17:00 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy przez Burmistrza Lewina Brzeskiego Pana Artura Kotarę, Sołtysa wsi Różyna Panią Zofię Lisowiec oraz Członka Zarządu Województwa Opolskiego Pana Antoniego Konopkę. Każdy z nich powitał gości i mieszkańców Różyny, życząc im wspaniałej zabawy, a włodarz Gminy dodatkowo pogratulował mieszkańcom Różyny tak wysokiej frekwencji w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Gminy Lewin Brzeski. Wartym podkreślenia jest, iż na festyn „Święto Róży” oddano niemal 160 głosów.

Po części oficjalnej przyszedł czas na konkursy i zabawę. Jedną z głównych atrakcji był konkurs na „Najpiękniejszy Bukiet”, w którym to wzięło udział sześć sołectw z terenu gminy Lewin Brzeski, komponując przepiękne bukiety z kwiatów polnych. Wśród nagrodzonych znalazły się następujące sołectwa: 1 miejsce - Nowa Wieś Mała, 2 miejsce – Łosiów, 3 miejsce ex aequo Chruścina i Przecza. Laureaci odebrali z rąk Burmistrza Lewina Brzeskiego oraz Członka Zarządu Województwa Opolskiego nagrody pieniężne i rzeczowe, a dodatkowo każde z biorących udział w konkursie sołectw otrzymało sadzonki róż. Pan Artur Kotara gratulował udziału w konkursie i umiejętności tworzenia tak wspaniałych dzieł, ciesząc się jednocześnie z faktu, iż to nie on musiał dokonywać tego trudnego wyboru zwycięzcy.

Po ogłoszeniu wyników konkursu na scenie pojawił się DJ Kris, który prowadził zabawy oraz konkursy dla dzieci. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji m.in. dmuchanych zamków, przejażdżki konnej, waty cukrowej, lodów.

Jedną z atrakcji, która skupiła uwagę zebranych na boisku sportowym w Różynie, był niewątpliwie pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu strażaków ochotników z OSP w Łosiowie, efektowny i przede wszystkim skuteczny.

 Program festynu obfitował w wiele atrakcji artystycznych, w tym występ finalisty programu „Szansa na Sukces” Damiana Lisa, który zaprezentował swój kunszt muzyczny wykonując znane kawałki utworów polskich, jak i zagranicznych.

Od godziny 20:00 rozpoczęła się zabawa taneczna, podczas której czas umilał Zespół „Transfer” oraz DJ Igła.

Sołtys wsi Różyna składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wspaniałego festynu, m.in.: KGW Różynianki oraz mieszkańcom Różyny, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosiowie, pracownikom Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, firmie „Midrex” z Brzegu, Państwu Stankiewiczom, zespołowi „Łosiowianie” oraz Panu Waldemarowi Pełech za  poprowadzenie warsztatów artystycznych, które odbywały się w tygodniu poprzedzającym festyn.

Wielkie "dziękuję" należy się również wszystkim darczyńcom i sponsorom: Fundacji „Potrafisz Polsko”- Pawła Kukiza, Opolskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Bankowi Spółdzielczemu Grodków – Łosiów, Firmie Jeronimo Martins Polska, Firmie Froneri Polska, firmie Petro Gum, Państwu Dmytryk, Państwu Lenartowiczom.

Oby do następnego - jeszcze wspanialszego - „Święta Róży”!

Zofia Lisowiec

 

  Otwarcie festynu

 

  Zespół "Łosiowianie"

 

  Radni Rady Miejskiej, Sołtys wsi Różyna, Burmistrz Lewina Brzeskiego, zastępca Dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Łosiowie, Przewodnicząca komisji konkursowej

 

  W trakcie konkursu na najpiękniejszy bukiet z kwiatów polnych

 

  Pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu strażaków z OSP Łosiów

 

  Wręczenie nagród konkursowych

 

  Zwycięski bukiet sołectwa Nowa Wieś Mała

 

  Występ finalisty programu "Szansa na Sukces"