×
Wyszukaj w serwisie
×

Festyn Wakacyjny w Przeczy

W dniu 14 sierpnia 2021r. odbył się festyn wakacyjny, zorganizowany przez sołtysa Przeczy przy ogromnej pomocy ze strony samych mieszkańców. Atrakcji było wiele.

Imprezę rozpoczęły konne przejażdżki. Były szerokie uśmiechy i zachwyt w oczach dzieci, ale przede wszystkim było bezpiecznie. 

Wśród innych atrakcji skierowanych do dzieci wymienić należałoby dmuchańce, a także wspaniałych animatorów zapewniających szereg zabaw, w tym tańce, konkursy i zajęcia plastyczne. Podziwiać można było również występ grupy tanecznej z pobliskiej miejscowości Popielów.

Wielbiciele sportu również nie mogli narzekać, na boisku odbył się bowiem mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami z sąsiednich gmin: LZS Błękitni Przecza - Orzeł Olszanka, a wygranym była drużyna z Olszanki.

Godziny późno popołudniowe należały do fanów kolejnego rodzaju sportu, a mianowicie podnoszenia ciężarów. Pokaz prowadzony przez Mistrza Polski – Bartłomieja Bartha – spotkał się ze sporym zainteresowaniem i podziwem wśród zgromadzonych, a wisienką na torcie okazał się konkurs w podnoszeniu ciężarów skierowany do mieszkańców. Każdy mógł spróbować swoich sił. Strażacy z OSP Lewin Brzeski zabezpieczali konkurs od strony medycznej. Nagrodą były puchary, wręczane przez Panią Monikę Kasiubę oraz Pana Bartłomieja Bartha.

Jako, że nie samym sportem i zabawą człowiek żyje, na wszystkich uczestników festynu czekały rarytasy w postaci pieczonych ziemniaków w ognisku oraz grochówki. W przygotowaniu 50 litrów zupy brały czynny udział dzieci i młodzież, które od wczesnych godzin rannych pomagały przy obieraniu i krojeniu warzyw. Palce lizać!

Festyn wakacyjny przechodzi do historii, ale Sołtys Przeczy składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, darczyńcom, mieszkańcom i osobom, które pomogły w jego organizacji, pierwszego od czasu sprawowania funkcji sołtysa, i jak podkreśla gospodarz wsi - na pewno nie ostatniego.

Monika Kasiuba

 

  Konne przejażdżki

 

  Dmuchańce

 

  Zabawy dla dzieci z animatorami

 

  Pokaz tańca

 

  Pokaz podnoszenia ciężarów

 

  Konkurs w podnoszeniu ciężarów dla chętnych

 

  Wręczanie pucharów dla zwycięzców