×
Wyszukaj w serwisie
×

Pełna wrażeń wizyta we Wrocławiu i Wojsławicach

W czasie tegorocznych wakacji dzieci i młodzież z naszej gminy odwiedziły z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Lewinie Brzeskim dwie stolice: w lipcu stolicę Polski, a w sierpniu stolicę Dolnego Śląska. Z wycieczki do Wrocławia, podobnie jak z wyjazdu do Warszawy, skorzystało 45 uczestników, którzy dzięki zaplanowanym atrakcjom nie mieli czasu się nudzić, mimo że wycieczka trwała od rana do wieczora.

20 sierpnia 2021 r. około godziny ósmej rano grupa dzieci wraz z opiekunami wyruszyła autokarem do celu pierwszego przystanku, którym był największy we Wrocławiu Park Trampolin GOjump. Będąc już na miejscu dzieci, przebrane w nowo zakupione skarpetki antypoślizgowe, podekscytowane wskoczyły na halę trampolin, przeszły rozgrzewkę przeprowadzoną przez profesjonalnego trenera i przez ponad godzinę szalały przemieszczając się pomiędzy licznymi atrakcjami parku.

Uczestnicy nie mieli jednak chwili wytchnienia, bo czekał na nie drugi punkt wycieczki – tym razem w oddalonym o pięć minut drogi Powietrznym Mieście GOair. Na miejscu przywitało dzieci ogromne pomieszczenie wypełnione po brzegi dmuchańcami o fantazyjnych kształtach i kolorach. Zapas energii i chęć zabawy pozwoliły uczestnikom korzystać z torów przeszkód i zjeżdżalni przez kolejną godzinę.

Kiedy zmęczenie dało się już we znaki, o czym świadczyły rumieńce na twarzach i ilość wypijanej wody, dzieci miały szansę chwilę odpocząć w autokarze, który zabrał je do oddalonego o około 50 km Arboretum Wojsławice w pobliżu Niemczy. Ogród zachwycał ścieżkami spacerowymi i punktami wypoczynku otoczonymi mnogością drzew, krzewów, bylin, kolorowych kwiatów i fikuśnych traw. Jednak większość dzieci zregenerowała się w autobusie na tyle, że zrezygnowały z siedzenia na ławeczkach i podjęły wyzwanie polegające na poszukiwaniu na terenie całego parku gatunków roślin opisanych w przewodnikach z mapkami. Nagrodą za znalezienie drzewa lub krzewu była – oprócz zdobytej wiedzy – pieczątka w kształcie dinozaura lub kwiatka.

Zwieńczeniem imprezy było ognisko z kiełbaskami, które odbyło się na terenie arboretum w miejscu z okazałym wigwamem przeznaczonym na rozpalenie ogniska i wygodne piknikowanie. Około godziny siódmej wieczorem ogień zaczął przygasać i był to sygnał do tego, żeby spakować swoje rzeczy i wsiąść do autokaru, który dzieci i ich opiekunów bezpiecznie odwiózł do Lewina Brzeskiego.

To już ostatnia wycieczka podczas tegorocznych wakacji z Biblioteką w Lewinie Brzeskim. Z niecierpliwością jednak czekamy na kolejne pełne wrażeń wyjazdy do innych bliższych lub dalszych miejsc w Polsce.

Link do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/E9dpLiQAYKHUHeeQ8