×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Strażnika Miejskiego

W niedzielę 29 sierpnia strażnicy miejscy i gminni obchodzą swoje święto. W imieniu własnym, władz samorządowych oraz lokalnej społeczności dziękuję za pełnienie zawodowo swoich obowiązków, które w założeniu mają zapewniać bezpieczne funkcjonowanie naszego miasta i naszej gminy.

Praca i służba strażnika miejskiego i gminnego na rzecz mieszkańców, to przede wszystkim zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa, pomoc w różnych sprawach. To także zapewnienie porządku publicznego, ścisła współpraca ze służbami Policji i wspólne patrole, zabezpieczanie wydarzeń kulturalnych i sportowych, kontrole palenisk w ramach walki ze smogiem, działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, konwój dokumentów, doraźna pomoc osobom potrzebujących w ramach akcji „Bezdomny”, kontrola drzewostanów oraz stanu oznakowania dróg dla zapewnienia większego bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym, liczne kontrole obrzeży miast w ramach likwidacji dzikich wysypisk, odpowiadanie za temat bezpańskich zwierząt.

W dniu Strażnika Miejskiego i Gminnego, dziękuję wszystkim pracownikom Straży Miejskiej za ich pracę, często niedocenianą i niełatwą, bo z założenia narażoną na sytuacje konfliktowe i życzę tylko udanych akcji i interwencji.

Burmistrz Lewina Brzeskiego

Artur Kotara