×
Wyszukaj w serwisie
×

Wakacje i...po wakacjach

Ostatnia sobota wakacji obfitowała w kolory, muzykę i ogień. Burmistrz Lewina Brzeskiego, zapraszając na to wydarzenie, obiecywał szereg atrakcji i… słowa dotrzymał.

Na plaży miejskiej w Lewinie Brzeskim każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku, formy czy gustu. Imprezę rozpoczął turniej sołectw, w którym 9 zespołów złożonych z 3 osób – przedstawicieli danego sołectwa – rywalizowało o wygraną. Tor przeszkód okazał się nie lada wyzwaniem. Zwyciężyła miejscowość Buszyce, której zawodnik dodatkowo pobił rekord toru! Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Oldrzyszowice a podium zamknął Łosiów.

Po pełnej emocji rywalizacji, każdy z przybyłych, kibice, obserwatorzy, dzieci, dorośli mogli bez limitu korzystać i sprawdzić swoją formę na torze.

Równoległe obok toru przeszkód, zorganizowane zostały gry i zabawy dla młodszej części uczestników imprezy oraz ich rodziców. Animatorzy dokładali wszelkich starań, aby zaciekawić publiczność. Było hula-hop, skakanki, chusta wielofunkcyjna, zagadki śpiewne oraz słowne i wiele innych zabaw.

Od godziny 16:00 trwał festiwal kolorów, podczas którego feeria barw mogła przyprawić o zawrót głowy. Wszystkie kolory tęczy wystrzeliwały w górę, wywołując salwy śmiechu przy każdej z czterech kolejnych eksplozji.

W programie imprezy znalazło się też kilka chwil o charakterze edukacyjnym, a były nimi pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników, którzy w sezonie letnim strzegą bezpieczeństwa na lewińskim kąpielisku.

Impreza nie byłaby imprezą bez muzyki, tańców i śpiewu, o co zadbali występujący na plaży artyści.

Żelaznym punktem programu, niejako jego zwieńczeniem, był teatr ognia, podczas którego „aktorzy” przedstawili sztukę okiełznania żywiołu w połączeniu z choreografią i muzyką, tworząc grę światła i cienia.

Ci, którzy nie dotarli na plażę w Lewinie Brzeskim mogą tylko żałować, a wszyscy w niej uczestniczący na pewno mają co wspominać. Poniżej galeria zdjęć, wkrótce udostępniony również zostanie reportaż filmowy z sobotniej zabawy.  

 

  Turniej sołectw

 

  Gry i zabawy

 

  Pokaz ratownictwa wodnego

 

  Festiwal kolorów