×
Wyszukaj w serwisie
×

Zawody triathlonowe w Lewinie Brzeskim

Bieg, jazda na rowerze oraz pływanie – to trzy konkurencje składające się na zawody triathlonowe (1/8IM), które odbyły się w pierwszą niedzielę września w gminie Lewin Brzeski. Zawodnicy rozpoczęli zmagania od pływania na kąpielisku w Lewinie Brzeskim, startowali z plaży miejskiej, co już samo w sobie było widowiskiem, przepływając dystans 475 m wzdłuż pomostu. Po wodnej rywalizacji, triathloniści wsiedli na rowery „zaparkowane” przy plaży i rozpoczęli dwukrotny przejazd trasą plaża miejska w Lewinie Brzeskim – Raski – Przecza – Oldrzyszowice – plaża miejska w Lewinie Brzeskim, o łącznej długości ponad 20 km. Ostatnim punktem wieńczącym zmagania sportowe był bieg po wałach, trzy okrążenia każde o długości 1,5 km. Zawodnicy, pomimo zmęczenia z uśmiechem wbiegali na metę, a wspaniali kibice nagradzali ich gromkimi brawami.

Pogoda dopisała, zawodnicy dopisali, organizatorzy dopisali. Pomysł o stworzeniu zawodów triathlonowych w Lewinie Brzeskim rodził się w głowach pana Marka Lewandowskiego oraz Pana Łukasza Wesołowskiego od wielu lat, a Gmina Lewina Brzeski z przyjemnością włączyła się w proces organizacyjny.

Burmistrz podkreślił, iż tak pozytywnych sportowych emocji zarówno wśród zawodników, jak i kibiców życzyłby sobie w kolejnych latach podczas kolejnych zmagań sportowych. Wyraził również nadzieję, iż przyszłoroczna rywalizacja triathlonowa dostarczy jeszcze większych wrażeń, przyciągając jeszcze większą grupę sportowych zapaleńców.

Burmistrz Lewina Brzeskiego składa wielkie podziękowania Organizatorom panom: Markowi Lewandowskiemu oraz Łukaszowi Wesołowskiemu, pracownikom Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim, Radzie Samorządu Mieszkańców, dyrektorowi Domu Kultury, prezesowi Zarządu Mienia Komunalnego oraz wszystkim darczyńcom i sponsorom triathlonu O2, w tym: PSG EkoEnergia, ECO Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA, MAAX GROUP, GABAG, Lellek, INEX STUDIO, MURPOLSKA, Wesołowski Fizjoterapia, Rybacka Lokalna Grupa Działania „OPOLSZCZYZNA”, Sztuka Ruchu - Surowy Projekt, Stan Umysłu LB.

Galeria zdjęć przedstawiających zmagania triathlonistów: