×
Wyszukaj w serwisie
×

Rozstrzygnięto konkurs #OpolskieOddycha – Mali Pogromcy Smogu

Przedszkole Publiczne nr 1 z Lewina Brzeskiego oraz Publiczna Szkoła Podstawowa z Łosiowa wśród laureatów konkursu  #OpolskieOddycha – Mali Pogromcy Smogu.

W czerwcu 2021 roku Firma MULTISERWIS z Krapkowic zorganizowała kampanię #OpolskieOddycha – Mali Pogromcy Smogu. Jest to projekt, który ma edukować najmłodszych w temacie zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza.

Multiserwis deklaruje: „Najmłodsi mieszkańcy naszego regionu zasługują na wsparcie. Potrzebują optymalnych warunków do rozwoju i nauki. Czyste powietrze i dobro naszej Planety powinny być priorytetem dla nas wszystkich. Chcemy uświadamiać i edukować w tym obszarze. Czuć odpowiedzialność za nasze działania i reagować na to, co się dzieje. Jesteśmy Multiserwis. Budujemy, izolujemy, montujemy rusztowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Jako lider w branży izolacji i rusztowań przemysłowych, generalny wykonawca oraz największy pracodawca na Opolszczyźnie, czujemy się współodpowiedzialni za dobro naszych dzieci. Dlatego pomagamy!”

Kluczowym działaniem akcji był konkurs, w którym Firma MULTiSERWIS ufundowała sensory jakości powietrza Airly wraz z abonamentem na 12 miesięcy oraz oczyszczacze powietrza Air Clinic dla wybranych szkół i przedszkoli z województwa opolskiego.

Wśród laureatów konkursu znalazły się 2 placówki oświatowe z naszej Gminy: Przedszkole Publiczne nr 1 w Lewinie Brzeskim oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego z Łosiowa.                             

W sierpniu w siedzibie firmy MULTISERWIS  w Krapkowicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego wręczono nagrody przedstawicielom wybranych placówek. W spotkaniu uczestniczył dyrektor PSP w Łosiowie Stanisław Kowalczyk, dyrektor PP nr 1 w Lewinie Brzeskim Ewa Warchał oraz Ewa Surmińska nauczyciel przedszkola.

Uzyskane nagrody sprawią, że nasza lokalna społeczność: nauczyciele, uczniowie i rodzice będą mogli bezpłatnie przeglądać pomiary w aplikacji mobilnej Airly lub na mapie (map.airly.org). Czujnik będzie monitorował poziom zanieczyszczenia pyłami (PM) przez 24 godziny na dobę w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły czy przedszkola. Bieżące odczyty jakości powietrza pozwolą nauczycielom świadomie zdecydować, czy wyjść z dziećmi na zewnątrz, czy może bezpieczniej będzie pozostać w budynku. Na podstawie pomiarów zbieranych przez sensor wychowawcy będą natomiast wiedzieć, kiedy należy włączyć oczyszczacz powietrza.

Burmistrz Lewina Brzeskiego gratuluje laureatom i życzy dalszych sukcesów w działaniach na rzecz edukacji w temacie jakości powietrza i zagrożeń, wynikających z jego zanieczyszczenia!

 

  Laureaci konkursu z Gminy Lewin Brzeski

241073368_216504880537000_8142289708779339094_n.jpeg