×
Wyszukaj w serwisie
×

„Chrońmy bociany!”

W czerwcu Przedszkolaki z naszego przedszkola przystąpiły do projektu bociany.pl, realizowanego przez Fundację Przyrodnicza PRO NATURA. Jego celem - poprzez działania nie tylko edukacyjne - jest ochrona bociana białego w Polsce, rozbudowa ogólnopolskiej sieci osób i instytucji pomagających bocianom, stała kontrola polskiej populacji bociana białego oraz propagowanie wiedzy o bocianach i idei ochrony tych ptaków.

Nasze przedszkolaki chętnie wzięły udział w konkursie „Lecą Boćki” organizowanym przez Fundację, gdyż bardzo lubią bociany, a zadania stawiane w konkursie były różnorodne i dawały możliwości, aby pokazać wszechstronne talenty. Prócz prac plastycznych o tematyce „bocianiej”, dzieci śpiewały piosenki, grały na instrumentach, recytowały wiersze, tańczyły, brały udział w etiudach teatralnych, a przede wszystkim tropiły bociany w naszej gminie. Przy okazji dowiedziały się, że populacja bociana jest zagrożona i co robić, żeby je chronić. Zaangażowanie dzieci zostało zwieńczone w formie filmu i jako praca konkursowa umieszczona na stronie fundacji. Można ją również obejrzeć pod linkami:

https://www.facebook.com/watch/?v=354889783020013

https://drive.google.com/file/d/1D4X8uzxzFVxFdx94w8jI2tcpScPgJDro/view?usp=sharing

Trud dzieci i ich zaangażowanie zostało dostrzeżone i zostaliśmy laureatami II edycji konkursu, otrzymując nagrody i tytuł „Przyjaciela Bocianów”.

Ewa Surmińska

 Dzieci z PP nr 1 w Lewinie Brzeskim laureatami konkursu "Lecą boćki"