×
Wyszukaj w serwisie
×

„ABC Ekonomii”

W dniu 21 września 2021 roku Burmistrz Lewina Brzeskiego spotkał się z dyrektorami przedszkoli z terenu gminy Lewin Brzeski. Pan Artur Kotara przekazał na ich ręce pakiety złożone z książek, kart pracy, scenariuszy zajęć oraz materiałów w formie elektronicznej do realizacji projektu pn.,,ABC EKONOMII’’.

W ramach rozpoczynającego się programu gminne przedszkolaki -śledząc przygody dwójki bohaterów książki ,,ABC EKONOMII czyli pierwsze kroki w świecie finansów” Zosi i Maksa - zaznajomią się z podstawami ekonomii. Dowiedzą się chociażby, jakie są zależności między pracą rodziców a pieniędzmi w domowym budżecie, co to znaczy oszczędzać i czemu pieniądze nie biorą się z bankomatu. Projekt ma uzupełnić podstawę programową pięciolatków i sześciolatków o zagadnienia finansów i przedsiębiorczości.

"Edukację ekonomiczną i finansową warto zacząć już w przedszkolu i uwzględnić w niej także rodziców. Dzieci często nie znają wartości pieniędzy, a taka edukacja jest bardzo ważna. To od niej zależy, czy przyszłe pokolenia będą potrafiły w dorosłym życiu zarządzać własnym portfelem’’- mówił podczas spotkania Burmistrz.

Mamy nadzieję, iż przekazane pakiety edukacyjne uatrakcyjnią zajęcia w przedszkolach i staną się zachętą do dalszego zgłębienia tematu ekonomii w przyszłości.

abc.jpegBurmistrz Lewina Brzeskiego w towarzystwie dyrektorów gminnych przedszkoli publicznych