×
Wyszukaj w serwisie
×

Przedszkolaki "Stawiają na rower"

Przedszkole Publiczne nr 2  w Lewinie Brzeskim tak jak w ubiegłym  roku aktywnie włączyło się w promowanie bezemisyjnych środków transportu w ramach obchodów „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”. Od 16 do 22 września br. w  naszym przedszkolu odbyło się szereg działań  związanych z promowaniem  idei zrównoważonego transportu. Włączyliśmy całą społeczność przedszkolną oraz mieszkańców, by wspólnie promować zrównoważoną mobilność m.in.: rower, rolki, hulajnogę czy piesze wycieczki. Tydzień rozpoczęliśmy od spotkania dzieci z policjantką, która przedstawiła przedszkolakom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się na drodze - „Jestem bezpieczny na drodze”.

Przedszkolaki - tak jak w ubiegłym roku - konkurowały ze sobą w ramach akcji „Idziemy po rekord”. Na spacerkach wychodziły swoje rekordy:

- grupa „Kotki”- 19385 kroków

- grupa „Misie”- 19190 kroków

-grupa „Żabki” – 7755 kroków

- grupa „Biedronki”- 7969 kroków.

Rodzice również aktywnie włączyli się do naszej akcji. Wyruszyli z dziećmi na spacery, rolki, rower. Swoją aktywność uwiecznili na zdjęciach, z których wspólnie wykonaliśmy plakaty techniką Collage.

Nie zabrakło zajęć plastycznych, podczas których dzieci wykonały plakaty promujące akcję oraz różne pojazdy, którymi dzieci lubią się poruszać.

W ostatni dzień akcji rodzice wraz z dziećmi wzięli udział  w II Rajdzie Rowerowym Przedszkolaka pod hasłem „Stawiamy na Rower!”. Wspólny przejazd bezpieczną trasą  wzdłuż malowniczej rzeki Nysy Kłodzkiej przyniósł przedszkolakom wiele radości. A nasz autorski wierszyk zachęcał wszystkich do pozostawienia samochodów w domu- choćby ten jeden dzień.

Dwie nogi i dwa kółka

To jest sprawdzona spółka.

Do pracy czy przedszkola

Najlepsze są dwa koła.

Dwa koła lub dwie nogi

Gotowe są do drogi.

Pociągiem skocz do pracy

Bo kolej przecież mamy.

A dzięki temu wszyscy

Mniej spalin powdychamy!!!

 Uczestnicy II Rajdu Rowerowego Przedszkolaka pod hasłem „Stawiamy na Rower!”

 Plakaty wykonane techniką collage wraz z ich autorami