×
Wyszukaj w serwisie
×

ZŁOTE GODY w Lewinie Brzeskim

"Miłość nie polega na tym,

aby wzajemnie sobie się przyglądać,

lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku".

Antoine de Saint-Exupéry

W dniu 13 października 2021r. w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta RP, dla 22 par małżeńskich, których staż małżeński w roku 2020 przekroczył 50 lat.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Urszula Struska przywitała przybyłych Jubilatów.

Następnie głos zabrał Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara, gratulując zebranym na sali gościom tak pięknego jubileuszu, życząc im zdrowia, pogody ducha i radości z każdego wspólnie spędzonego dnia. Dodał również, iż zgromadzone na sali pary to swoiści bohaterowie, od których powinniśmy się uczyć życiowej mądrości i sztuki kompromisu, pozwalających w zgodzie przeżyć pół wieku z drugim człowiekiem.

W akcie dekoracji Jubilatów towarzyszył Burmistrzowi Pan Waldemar Włodek Przewodniczący Rady Miejskiej.

Małżeństwa odznaczone medalami to:

Anna i Józef Balkowscy, Maria i Andrzej Banach, Teresa i Zygmunt Bigas, Alicja i Piotr Bukowscy, Danuta i Jan Chruściel, Daniela i Michał Dubik, Teresa i Zdzisław Filak, Danuta i Edward Karczewscy, Maria i Teodor Kotuła, Danuta i Ryszard Maj, Helena i Eugeniusz Obacz, Elżbieta i Ireneusz Okońscy, Teresa i Witold Oliwa, Regina i Henryk Pietruszczak, Katarzyna i Adam Pilipczuk, Maria i Jan Rudner, Halina i Ryszard Rudniccy, Barbara i Marian Sakowscy, Regina i Edward Uchańscy, Grażyna  i Wiesław Warchał, Danuta i Władysław Wereszczyńscy, Urszula i Czesław Wierzba.

Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami i odśpiewaniem tradycyjnego "Sto lat".

DSC_0896.jpegDSC_0903.jpegMałżeństwa uczestniczące w akcie wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie