×
Wyszukaj w serwisie
×

Sportowe święto w Lewinie Brzeskim

projekt_numeru.jpeg

Święto sportu - biegi uliczne „Lewin Biega” 8. edycja przechodzi do historii! W niedzielne pięknie słoneczne przedpołudnie 24 października Rynek w Lewinie Brzeskim zapełnił się miłośnikami aktywnego spędzania wolnego czasu. Grupa dorosłych biegaczy i chodziarzy oraz dzieci i młodzieży wzięła udział w ósmej edycji biegów ulicznych „Lewin Biega”. Główna część zawodów rozpoczęła się równo o 13:00, a poprzedzona była biegami towarzyszącymi dla dzieci i młodzieży.

Doping ze strony przybyłych kibiców wspomagał dzielnie walczących na trasie zawodników.

Łącznie trasa biegów liczyła niemal 11 km, dla chodziarzy 5,5 km i prowadziła zarówno ulicami miasta, jak i malowniczymi rekreacyjnymi terenami wzdłuż Nysy Kłodzkiej.

Lewin Biega 2021 w liczbach (Ci, którzy ukończyli zawody):

230 biegaczy, 83 zawodników Nordic Walking, 5 drużyn.

Organizator biegów - Burmistrz Lewina Brzeskiego podkreślał, iż Gmina Lewin Brzeski dokłada wszelkich starań, aby zarówno jej mieszkańcy, jak i przyjezdni goście - biorący udział w zawodach - czuli się tu dobrze. Po ceremonii wręczania pucharów i nagród, włodarz gminy złożył serdeczne gratulacje zwycięzcom poszczególnych kategorii, zarówno biegaczom, jak i chodziarzom, dziękując za sportowego ducha i zacięcie w pokonaniu niekrótkiej i nie najłatwiejszej trasy.

Wielkie podziękowania należą się również osobom i instytucjom, które wsparły organizację tegoż gminnego sportowego święta. Byli to:

Marszałek Województwa Opolskiego, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu, Fundacja Górażdże – Aktywni w Regionie z siedzibą w Choruli, „KRAW-BUD” s.c. Sylwester Krawczyk Zbigniew Krawczyk Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „CHEMIA BOMAR" Edward Marciniak, Rada Samorządu Mieszkańców Lewina Brzeskiego, Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska, Granit-Gym Marta i Michał Dąbrowscy, Wesołowski Fizjoterapia, Bank Spółdzielczy w Oławie, PSB Mrówka Lewin Brzeski, IEM Łukasz Szczygielski, Bank Spółdzielczy Grodków – Łosiów, Zarząd Mienia Komunalnego Sp. z o.o. w Lewinie Brzeskim, Miejsko - Gminny Dom Kultury w Lewinie Brzeskim, PIEKARNIA CUKIERNIA ŁUBOWSKI Sp. z o.o. sp. k. w Skorogoszczy, OSP z terenu Gminy Lewin Brzeski, PKO Bank Polski Oddział w Lewinie Brzeskim, Strunobet - Migacz Sp. z o.o., Usługi Wodno-Kanalizacyjne „Hydro-Lew” Sp. z o.o., Apteka „Pod Wawrzynem” Danuta i Roman Pudło z siedzibą w Lewinie Brzeskim, Apteka „W Rynku” w Lewinie Brzeskim, Sklep Modna Mama Wioletta Machaj, Sklep Modny Maluch Wioletta Machaj, FT Event Group Łukasz Leszczyński, Sklep „Kredka” Katarzyna Lis, Restauracja AB w Lewinie Brzeskim, Przedsiębiorstwo Handlowe „Sylwek” Hurt-Detal Sylwester Kleparski, Auto kosmetyka ''Auto - Lux'' w Lewinie Brzeskim Mateusz Birecki, KAJAKI WIKING Aneta Kowalska, „Klisza” Pizzeria w Lewinie Brzeskim, Gabinet kosmetyczny Stylizacja i pielęgnacja, AGROPOL S.J. w Łosiowie.

Klasyfikacja biegu głównego, Nordic Walking oraz drużynowa dostępna poniżej:

Galeria zdjęć dzieci i młodzieży biorących udział w biegach towarzyszących

 

 

Galeria zdjęć dorosłych w trakcie biegu ulicznego

 

 

Galeria zdjęć z ceremonii wręczenia pucharów dla zawodników biegu głównego