×
Wyszukaj w serwisie
×

Gmina Lewin Brzeski wspiera walkę z niską emisją

14 listopada uważany za Dzień Czystego Powietrza był doskonałą okazją do tego, by przypomnieć, że spalanie śmieci w domowych piecach niesie bardzo poważne konsekwencje nie tylko dla zdrowia i życia mieszkańców, również – dla środowiska.

Od lat wiadomo, że największy udział w zanieczyszczeniu powietrza ma niska emisja, której źródłem są przede wszystkim: dym z nieefektywnych i nieekologicznych źródeł ciepła, tzw. kopciuchów oraz spaliny samochodowe.

Bardzo często – zamiast dobrej jakości paliwa – do kotłów trafia złej jakości węgiel oraz odpady, które powinny zostać poddane recyklingowi, a nie spłonąć w palenisku, generując trujący dym.

Przypominamy, że osoby zastanawiające się nad wymianą „kopciucha” na ekologiczne źródło ciepła lub rozważające termomodernizację budynku, mogą uzyskać w naszym urzędzie poradę i pomoc w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie – zarówno w ramach dofinansowania z budżetu Gminy jak i programu „Czyste powietrze” we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

DOCXGmina Lewin Brzeski wspiera walkę z niską emisją.docx (250,23KB)