×
Wyszukaj w serwisie
×

Uczennica PSP w Łosiowie laureatką Festiwalu „Tobie Polsko”

Dnia 3 listopada 2021r. w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Pogorzeli odbył się Koncert Laureatów XXV Jubileuszowego Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej TOBIE POLSKO, w którym naszą szkołę PSP w Łosiowie reprezentowała uczennica z klasy VIIa  Zuzanna Kasztelan. Zuzia zaśpiewała piosenkę z filmu Czas honoru pt. ”Dziewczyna z granatem”, otrzymała wyróżnienie i tytuł laureata oraz nagrodę Wójta Gminy Olszanka. Wszyscy wykonawcy byli wspaniali, ale niestety nie było możliwości uhonorowania wszystkich specjalnymi nagrodami. W trakcie eliminacji organizatorzy przekazali uczestnikom pamiątkowe Statuetki Festiwalu i dyplomy. Zgodnie z Regulaminem, o nagrodę Grand Prix Wykonawcy walczyli podczas Koncertu Laureatów i zdobył ją w tym roku męski chór Metronom z Opola.
Jury Festiwalu, po wysłuchaniu w dniach 23-24 października br. wszystkich zgłoszonych do tegorocznej edycji Festiwalu 84 wykonawców (chóry, zespoły, duety, 44 solistów w kategorii dziecięcej), tj. około 500 osób, postanowiło przyznać Tytuł Laureata w kategorii solistów ZUZANNIE KASZTELAN.

Festiwal „Tobie Polsko” corocznie wzrusza swoich odbiorców i Jury nie tylko interpretacją, ale też wykonaniem różnorodnych utworów patriotycznych. Szerokie grono wykonawców, od przedszkolaków po seniorów, robi duże wrażenie, ale to przede wszystkim miłość do Ojczyzny, która przyciągnęła ich na to wydarzenie, zasługuje na nasze uznanie.

Serdecznie gratulujemy naszej Zuzannie i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

opiekun Jadwiga Fornal