×
Wyszukaj w serwisie
×

"Nie zapomnij dziś kolego - zrób coś życzliwego”

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Skorogoszczy świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Praw Dziecka. Była to wspaniała okazja, by przypomnieć sobie ile radości i szczęścia daje obecność drugich obok nas i jak pięknie jest być DZIECKIEM.

Już od wejścia do szkoły witały nas miłe i ciepłe sentencje umieszczone na ścianach, które sprawiały uśmiech na niejednej twarzy. Kolejnym akcentem było przygotowanie przez każdą klasę dekoracji drzwi swojej sali, która nawiązywała do obchodzonego święta. Myślą przewodnią tego zadania były słowa Janusza Korczaka: ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Zadanie to nosiło nazwę ,,Aleja Życzliwości” i każdy kto wędrował od drzwi klasy I, aż do drzwi klasy VIII mógł odczytać i poskładać wyrazy tworzące ten cytat.

W trakcie obchodów nie mogło zabraknąć miłych słów i kolorowych laurek, które każdy mógł napisać i przekazać wybranej osobie za pomocą "Poczty Życzliwości".

,,Życzliwość nic nie kosztuje, a tak wiele daje”- pamiętajmy o drobnych gestach życzliwości, uśmiechu i dobrym słowie każdego dnia; to prosty i łatwy sposób na to, aby życie było piękniejsze.

Uśmiechamy się do Was!

Wszystkiego dobrego!