×
Wyszukaj w serwisie
×

Uczniowie lewińskiej podstawówki na spotkaniu w pałacu z KRÓLOWĄ

Po raz kolejny uczniowie realizujący grant mPotęga pod nazwą „eZ matma! (eZ = easy)” spotkali się w pałacu z królową… nauk, czyli z matematyką. Według słów Jana Śniadeckiego, polskiego matematyka i astronoma: „Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem”, a Leonardo da Vinci twierdził, że: „Żadne ludzkie badania nie mogą być nazywane prawdziwą nauką, jeśli nie mogą być zademonstrowane matematycznie”.

Tym razem uczniowie rozwiązywali różne problemy matematyczne odwiedzając kolejne stacje zdaniowe, aby było łatwiej – pracowali w parach ucząc siebie nawzajem. Trzeba przyznać, że taka forma aktywności matematycznej redukuje stres przed niepowodzeniem, bo można zawsze liczyć na wsparcie kolegi lub koleżanki. W tej sytuacji zyskują obie strony: zarówno uczeń/uczennica który potrzebuje wparcia kolegi/koleżanki, jak również osoba dzieląca się widzą.

W zadania matematyczne włączono również wróżby andrzejkowe, a niektórzy zdziwi się, że wkrótce to właśnie oni zostaną matematykami ;)

Wieczór w miłej atmosferze upłynął szybko, jak zwykle… za szybko. Nauka matematyki przez zabawę zawsze się sprawdza, nawet jak ma miejsce w piątkowy wieczór, gdy za oknami ciemno i pogoda nie sprzyja wychodzeniu z domu. Hmm… a może właśnie dlatego?

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem aktywności i zaangażowania naszych uczniów w prowadzone warsztaty. Dziękujemy!

Przypominamy również, że trwa konkurs „Liga zadań egzaminacyjnych” w dwóch kategoriach wiekowych (dla klas VII i dla klas VIII). Czekamy na Wasze zadania etapu I, a wkrótce zapraszamy do etapu II.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Anna Dobrowolska-Urbanek
Iwona Kasprzak

 

  Uczniowie biorący udział w warsztatach w ramach grantu „eZ matma! (eZ = easy)”