×
Wyszukaj w serwisie
×

Rusza kolejna akcja „Szlachetna paczka”

Uczniowie oraz kadra pedagogiczna i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie kontynuują tradycję włączenia się w akcję „Szlachetnej paczki”. W tym roku wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim oraz przedszkolakami i pracownikami Przedszkola Publicznego w Łosiowie chcemy wspomóc Pana Jana – lat 78, który mieszka samotnie w małej miejscowości w okolicach Namysłowa.

Trzy kluczowe potrzeby rodziny:

  1. Węgiel – domek jest ogrzewany piecem centralnym na węgiel, finansowo nie jest w stanie kupić 1 tony w sezonie.
  2.  Środki czystości – często brakuje pieniążków na środki czystości (proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów). Panu Janowi zależy na utrzymaniu czystości w swoim domu.
  3.  Żywność (herbata, cukier, kawa, olej, ryż, kasza, makaron, konserwy rybne, konserwy mięsne, warzywa w puszkach (nie strączkowe), dżem, mąka).

Pozostałe potrzeby Rodziny:

  1. Wyposażenie mieszkania: kołdra, pościel (poszwy, prześcieradło rozmiar 160x200), koc ręczniki, poduszka.
  2. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego – mikser.
  3.  Szczególne upominki: krzyżówki.

Wsparcie Pana Jana może również mieć charakter finansowy, za które to środki zakupiony zostanie węgiel. Produkty oraz pieniądze prosimy przekazać do sekretariatu szkoły do 7 grudnia 2021 r. do godz. 12.00.

Liczymy na wsparcie darczyńców, bo lubimy pomagać!

Kontakt: Katarzyna Świderska – pedagog szkolny     

Ilona Lis– opiekun SU                                                         
Teresa Strona – sekretariat