×
Wyszukaj w serwisie
×

Ciekawe lekcje w Centrum Ekokultura w Krzyżowicach

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Słowackiego w Łosiowie uczestniczyli w niecodziennych zajęciach edukacyjno - ekologicznych. Warsztaty realizowane były przez Stowarzyszenie Brzesko-Oławska Wieś Historyczna w ramach projektu o współpracy realizowanego z Lokalną Grupą Działania Dobra Widawa pn. "Kultura bez granic".

Młodzież z klasy VI uczestniczyła w zajęciach „Obieg wody w przyrodzie”, prowadzonych przez Pana Tomasza Fronckiewicza, brzeskiego fotografa, projektanta, plastyka oraz miłośnika przyrody i spraw ekologii. Po przeprowadzonej prelekcji każdy z uczestników wykonał swój własny „Park w słoiku”.

Uczniowie z klasy III uczestniczyli w zajęciach „Czy pszczoły gryzą?” prowadzonych przez pszczelarza Pana Romana Sachaja. Młodzież po zajęciach zajadała się pysznymi bułeczkami z miodem.

Dnia 24 listopada 2021 roku w Centrum EKOKULTURA w Krzyżowicach królowały świąteczne pierogi. Warsztaty skierowane były do uczniów z klasy IV a przeprowadziły je Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chruścinie -  Panie Anna Zazula i Joanna Rak. Natomiast uczniowie z klasy I, II i V uczestniczyli w zajęciach z odnawialnych źródeł energii, które prowadziła Pani Danuta Łukasińska, prezes Fundacji “Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”. Prowadząca zajęcia przekazała młodzieży wiedzę na temat m.in.:

  • prawidłowego gospodarowania odpadami,
  • zagrożeń dla środowiska wynikających z nieodpowiedzialnej działalności człowieka.

Uczniowie z klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli także w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Panią Paulinę Rutowicz z Akademii Tańca w Brzegu.

Wszystkim prowadzącym bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Katarzyna Świderska

 

  Uczniowie ze szkoły publicznej w Łosiowie biorący udział w zajęciach edukacyjno-ekologicznych w Centrum EKOKULTURA w Krzyżowicach