×
Wyszukaj w serwisie
×

Bezpieczeństwo w sieci i nie tylko

Nie od dziś wiadomo, że Internet przynosi wiele korzyści, ale warto również wskazywać, zwłaszcza dzieciom, że niesie ze sobą różnego rodzaju zagrożenia. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji, gdy dzieci spędzają w sieci wiele czasu nie tylko na przyjemnościach, ale także na nauce.

Dlatego też w szkole podstawowej w Lewinie Brzeskim w środę i czwartek przed przejściem na nauczanie zdalne, dzięki uprzejmości komendanta powiatowego policji w Brzegu mł. insp. Zbigniewa Stanowskiego, odbyły się zajęcia dla klas 4 i 5 prowadzone przez asp. Magdalenę Bielecką i  asp. szt. Michała Scąbra.

Celem zajęć było przekazanie uczniom wiedzy na temat problemów, zagrożeń ale też konsekwencji prawnych związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, m.in. jego nadużywaniem, hejtem, czy pogonią za popularnością online na portalach społecznościowych typu facebook czy tik tok. Pani aspirant przypomniała zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Omówiła także warte naśladowania zachowania, dobre praktyki i sposoby radzenia sobie z internetowymi zagrożeniami.

 Dodatkowo  zajęcia zostały przeprowadzone dla uczniów klasy 1d i 2 c oraz w świetlicy szkolnej, gdzie nacisk położony został na bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły oraz odpowiedzialne zachowanie się w autobusie szkolnym w czasie jazdy.

J.T.

 

  Uczestnicy zajęć nt. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu

 

  Podziękowania dla Policji