×
Wyszukaj w serwisie
×

Szlachetna Paczka 2021r.

W sobotę 11 grudnia 2021r. Szlachetna Paczka trafiła do wspaniałej starszej osoby, pana Jana, którego wybraliśmy z listy osób potrzebujących wsparcia i pomocy. Swoje serce otworzyło wiele osób. W akcję włączyli się nie tylko uczniowie, rodzice jak i nauczyciele wraz z pracownikami obsługi Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Słowackiego w Łosiowie, ale również dzieci, ich rodzice oraz kadra pedagogiczna i niepedagogiczna Przedszkola Publicznego w Łosiowie. Po raz kolejny do akcji „Szlachetna paczka” włączyli się pracownicy Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim, na czele z Burmistrzem Lewina Brzeskiego Panem Arturem Kotarą.          

Szkolne Koło PCK i Samorząd Szkolny, poprzez przeprowadzoną sprzedaż upieczonych przez rodziców i uczniów ciast, ciasteczek oraz  przyrządzonych soków i innych przekąsek, zebrali środki finansowe, które zasiliło konto „Szlachetnej paczki”.

Charytatywny kiermasz wsparła Rada Rodziców, aktywnie angażując się w jego przygotowanie. Akcja naszych wolontariuszy spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem.

Wszystkie wypieki były pyszne i szybko się rozeszły, za co należą się wielkie i gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym  oraz tym, którzy okazali hojność, biorąc udział w zakupach. Organizatorzy zebrali łącznie 1 140 zł.

Ku naszej wielkiej radości zgromadziliśmy kwotę 2 120 zł, którą z ogromną satysfakcją przekazaliśmy na zakup węgla oraz ciepłej odzieży i zimowych butów. Oprócz środków finansowych, zgromadziliśmy produkty spożywcze, chemię gospodarczą, kosmetyki i pościel. Łączny koszt paczki to 4 987,49 zł. W tym roku zima będzie cieplejsza, o ten mały dla nas, a tak wielki – dla wybranej przez nas rodziny- gest.

Pan Jan jest szczęśliwy i niezmiernie wdzięczny za dary, za radość i nadzieję, którą od nas otrzymał. Dzięki Wam – Drodzy Darczyńcy, udało nam się, w tak trudnych dla nas wszystkich czasach wspomóc osobę w potrzebie. Daliśmy dowód na to, że w niesieniu dobra, nadziei, wiary w drugiego człowieka, nie przeszkodzi nam nic!

Katarzyna Świderska

 

  Szlachetna Paczka 2021r.

 

  Podziękowania za wzięcie udziału w akcji