×
Wyszukaj w serwisie
×

Rusza kolejna edycja Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej

Burmistrz Lewina Brzeskiego informuje, że rusza 3. nabór do projektu „Marszałkowska Inicjatywa Sołecka – Opolskie 2020-2022”, którego celem jest realizacja przedsięwzięć służących rozwojowi i integracji społeczności wiejskich w naszym regionie.

Dotychczas w Gminie Lewin Brzeski z pomocy finansowej z budżetu województwa opolskiego w wysokości 5.000,00 zł skorzystało już 14 sołectw. Dzięki połączeniu środków z MIS, środków funduszu sołeckiego oraz wkładu własnego Gminy powstały nowe altany, doposażono place zabaw, zakupiono urządzenia siłowni zewnętrznej, wyremontowano świetlice wiejskie, odnowiono miejsce spotkań eucharystycznych pod krzyżem czy poprawiono jakość drogi dojazdowej. 

Serdecznie zapraszam pozostałe 6 sołectw do wzięcia udziału w w/w projekcie i skorzystania z dotacji, która pomoże w zrealizowaniu planowanych przedsięwzięć w zakresie małych projektów lokalnych.

Więcej informacji na temat Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (https://www.opolskie.pl/marszalkowska-inicjatywa-solecka/) oraz w Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeskim.