×
Wyszukaj w serwisie
×

30.Finał WOŚP już za nami

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminie Lewin Brzeski to wielkie serce jej mieszkańców. Już wiemy, że tegoroczny 30. Finał najlepszego festiwalu na świecie, a przynajmniej w tej części  Europy, zakończył się wielkim sukcesem. I nawet wietrzne klimaty nie przeszkodziły celebrować dobra. Jak podaje sztab główny w Lewinie Brzeskim, łączna kwota, jaką mieszkańcy Gminy zebrali to 48887,38 zł, 124,61 euro, 124 korony czeskie, 13 kun oraz 5,17 funtów.

Gmina grała w Lewinie Brzeskim oraz 5 podsztabach: Chróścina wraz ze Skorogoszczą, Borkowicami, Błażejowicami, Niwą, Łosiów wraz z Różyną, Przecza wraz z Oldrzyszowicami, Sarny Małe, Mikolin wraz z Golczowicami.

Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych w organizację. Najważniejsze, że znowu się udało. 32 Wolontariuszy przemierzało zakamarki gminne z puszkami w ręku, rozdając przy tym masę serduszek.

W programie sztabu głównego w Miejsko-Gminnym Domu Kultury, ale też poszczególnych podsztabach, znalazły się różnorodne atrakcje. Była muzyka, śpiew, poczęstunek, wspaniałe licytacje i gorąca atmosfera. Dodatkowo uczestnicy Akademii Biegania spotkali się przy orliku, aby wspólnie sportowo uczcić niedzielny okrągły finał WOŚP.

Burmistrz Lewina Brzeskiego jako jeden ze szczęśliwych Wolontariuszy dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za włączenie się w to święto SERCA, bo jak mówi pomaganie jest zaraźliwe.

 

  Organizacja WOŚP w Gminie Lewin Brzeski. Zdjęcia pozyskano dzięki uprzejmości podsztabów gminnych