×
Wyszukaj w serwisie
×

Skrócenie nauki zdalnej

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki skracające naukę zdalną w szkołach do 20 lutego 2022r.. Od 21 lutego uczniowie wszystkich klas, wszystkich typów szkół, będą się uczyć stacjonarnie.

Chodzi o nowelizację rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zgodnie z wydanym w styczniu rozporządzeniem od 27 stycznia do 27 lutego 2022 r. zajęcia stacjonarne w szkołach dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych zostały zawieszone. W ich miejsce wprowadzono naukę zdalną.

Ograniczenie nie objęło uczniów z klas I-IV szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Mają oni cały czas zajęcia stacjonarne.

W ubiegłą środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował o decyzji o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej w klasach V-VIII i w szkołach ponadpodstawowych o tydzień, czyli od 21 lutego. W piątek minister podpisał rozporządzenie w tej sprawie. Także w piątek zostało ono opublikowane.

PDFRozporządzenie MEiN z dnia 11 lutego 2022r. skracające okres nauki zdalnej.pdf (265,00KB)