×
Wyszukaj w serwisie
×

Zimowe wycieczki feryjne

Od 31 stycznia do 4 lutego 2022 roku Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała zajęcia pod hasłem „Zimowe wycieczki feryjne” dla dzieci z grupy projektowej (grupa zamknięta – 15 osób).

Dzieci te od września 2020 roku uczęszczają do Świetlicy Terapeutycznej na zajęcia w ramach projektu realizowanego przez Gminę Lewin Brzeski pn. „Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo - wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej – III edycja” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa VIII Integracja Społeczna, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, jako Partner Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu.

Program zajęć był bardzo intensywny i obfitował w wiele atrakcji. Każdego dnia byliśmy na wycieczce.

W poniedziałek odwiedziliśmy Kolejkowo we Wrocławiu, gdzie poza zwiedzaniem niesamowitej wystawy, wzięliśmy udział w warsztatach plastyczno – manualnych, podczas których ozdabialiśmy kamieniczki podobne do tych stojących na wrocławskim rynku. We wtorek obejrzeliśmy w kinie Helios bajkę „Sing 2”. Środa za oknem była brzydka (bardzo wiało i padał deszcz ze śniegiem), ale my odwiedziliśmy bardzo kolorowe i ciepłe miejsce. Byliśmy w „Bajce Pana Kleksa” czyli centrum zabawy i nauki w Katowicach. Tam zanurzyliśmy się w świat pełen magii i dziecięcej radości, a przy okazji wzięliśmy udział w warsztatach naukowych, podczas których poznaliśmy kilka chemicznych tajemnic. Czwartek spędziliśmy w Muzeum Śląska Opolskiego. Zwiedziliśmy część wystawy  historycznej oraz kamienicę czynszową, a także podczas warsztatów wykonaliśmy maski karnawałowe. W piątek znowu zawitaliśmy w Opolu. Najpierw w kinie Helios zobaczyliśmy film „Skarb Mikołajka”, który wprowadził nas w wesoły nastrój. Później odwiedziliśmy kolejne opolskie muzeum – Muzeum Polskiej Piosenki. Tam był czas na muzyczne zabawy i ciekawostki. Uff… ten tydzień był naprawdę ekscytujący.

Każdego dnia dzieci miały też zapewniony w ramach projektu obiad.

Ferie dla dzieci z grupy projektowej były bezpłatne (finansowane z funduszy unijnych).

Przed nami wakacje i okazja do kolejnych wyjazdów.

Bronisława Nazarko

 

  Grupa projektowa uczestnicząca w zajęciach feryjnych w postaci wyjazdów, organizowanych przez Świetlicę Terapeutyczną