×
Wyszukaj w serwisie
×

Gmina Wołczyn apeluje o pomoc

Wołczyn to bardzo małe miasteczko, liczące zaledwie 5 tysięcy mieszkańców, zupełnie zwyczajne, jednak wyróżniające się, ponieważ mieszka w nim wyjątkowe dziecko Antoni Dziaczuk, który codziennie walczy ze śmiertelną chorobą, jego życie dopiero się zaczęło, a już nie wiadomo co przyniesie kolejny dzień, Kilka tygodni po narodzeniu stwierdzono u Antosia rzadką chorobę genetyczną SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni o najgorszym rokowaniu...Ta rzadka choroba genetyczna osłabia i niszczy mięśnie, stopniowo odbiera siły, prowadzi do niewydolności oddechowej.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe lub przekazanie gadżetów, przedmiotów czy usług, które mogą zostać licytowane.
Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który pokazuje, że istnieją ludzie wrażliwi i empatyczni.
Gmina Wołczyn nie jest w stanie uzbierać tak kolosalnej kwoty, pomimo licznego zaangażowania mieszkańców, podmiotów społecznych, stowarzyszeń i instytucji. Dzięki przeprowadzonym licznym imprezom charytatywnym, koncertom oraz aukcjom udało nam się już uzbierać 1 900 000, ale brakuje jeszcze bardzo wiele. Dlatego Wasza Pomoc jest nieoceniona. Wyrażamy nadzieję, że zebrane środki pomogą w trudnej walce o życie Antosia.

Wpłaty można dokonywać poprzez stronę: https://www.siepomaga.pl/walka-antosia

Burmistrz Wołczyna
Jan Leszek Wiącek

W imieniu Rady Miejskiej w Wołczynie
Przewodniczący
Waldemar Antkowiak

Antoś ma-1.jpeg