×
Wyszukaj w serwisie
×

Dyskusje o dalszej pomocy Ukrainie

W dniu wczorajszym w Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeskim odbyło się spotkanie grupy osób reprezentujących różne instytucje, ale mających ten sam cel: pomoc dla uchodźców przybywających do naszej gminy. Burmistrz Lewina Brzeskiego witając przybyłych, podziękował za dotychczasowe działania na rzecz obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie na terenie Gminy Lewin Brzeski. Przedstawił również bieżącą sytuację dotyczącą liczby przybyłych osób i poczynionych działań. Przypomniał o uruchomionym budynku willi w Strzelnikach, w którym już przebywa grupa 11 osób. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele różnych jednostek i instytucji, w tym fundacji Rozwoju Społecznego i Profilaktyki Dialog, stowarzyszenia „Szara Zebra”, jednostki OSP Lewin Brzeski, parafii Lewin Brzeski, szkolnego Koła Caritas przy PSP w Lewinie Brzeskim, parafialnego Zespołu Caritas, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Młodzieżowej Rady Miejskiej, Koła Gospodyń Wiejskich z Różyny, Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim.

Wczorajsze spotkanie przyniosło wiele pomysłów jak usprawnić pomoc dla osób jej potrzebujących. Poruszane były kwestie dalszego zakwaterowania tych, którzy dopiero przybędą na teren naszej gminy, edukacji dla dzieci z Ukrainy, przekazywania darów, pomocy prawnej i psychologicznej, ale też komunikacji z obywatelami Ukrainy.

Obecnie trwają w rządzie prace nad specustawą, która w swoich założeniach ma przynieść odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań czy wątpliwości, ale jedno jest pewne: Gmina Lewin Brzeski chce pomagać, pomaga i będzie pomagać.

 

  Uczestnicy spotkania w kwestii dalszej pomocy Ukrainie