×
Wyszukaj w serwisie
×

Luty miesiącem bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim od kilku lat systematycznie włącza się w obchody DBI, który w tym roku przypadł 8 lutego pod hasłem „Działajmy razem!”.

Przez cały miesiąc każda klasa uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych, poświęconych zagrożeniom w sieci. Głównym zadaniem organizowania takich zajęć było i jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji zawierającej kilka wskazówek, jak wspierać dzieci w bezpiecznym korzystaniu z sieci. https://view.genial.ly/6230d334917bcd0012758e6f/presentation-dbi

Jeśli mają Państwo wątpliwości, jak zareagować na informacje o problemach dziecka związanych z Internetem lub komputerem – zachęcamy do kontaktu z Helpline.org.pl, której celem jest pomoc dzieciom i młodzieży w sytuacjach zagrożenia w sieci.

Przydatne linki:

800 100 100 – telefon dla nauczycieli i rodziców

116 111 – bezpłatny telefon zaufania

116111.pl – serwis, który służy pomocą dzieciom i młodzieży

Źródło: www.dzieckowsieci.pl. saferinternet.pl dyzurnet.pl

Nauczyciele informatyki PSP Lewin Brzeski