×
Wyszukaj w serwisie
×

Gminny Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w Gminie Lewin Brzeski to zawsze miłe spotkania przy muzyce, rozmowach, smacznym poczęstunku. To możliwość wspólnego spędzenia czasu i okazja do jeszcze większej integracji, tej również międzypokoleniowej.

W Gminie Lewin Brzeski obchody tego wyjątkowego święta zorganizowane były w weekend 12-13 marca. A poniższa relacja jest ich miłym wspomnieniem. 

W niedzielę 13 marca na sali widowiskowej w MGDK z okazji Dnia Kobiet wystąpił Jacek Borkowski ze swoim recitalem, a na wejściu przybyłe na spotkanie panie witali Burmistrz Lewina Brzeskiego wraz ze swoim zastępcą.

W Łosiowie z kolei wykorzystano nowe wnętrze Domu Kultury, pięknie udekorowane, w którym zespoły Lira i Łosiowianie oraz Szymon Dobrzański wystąpili z utworami o kobietach, miłości i rozterkach sercowych. Dodatkowo sołtys wsi oprócz mieszkanek sołectwa zaprosiła panie z Ukrainy przebywające aktualnie u rodzin łosiowskich, jak sama przyznała - było emocjonująco i wzruszająco.

Chróścina i jej sołtys wraz z Rada Sołecką zaprosili płeć piękną do pizzerii w Skorogoszczy, gdzie poza ciepłymi życzeniami czekały na przybyłe panie kwiaty.

W Mikolinie, podobnie jak w Lewinie Brzeski, uczestniczki zebrane w sali wiejskiej powitane zostały tulipanami wręczanymi przez włodarza gminy i jego zastępcę, a bawiły się przy oprawie muzycznej przygotowanej przez MGDK w Lewinie Brzeskim.

Wspaniale, że istnieje Dzień Kobiet. Należy im się wszystko, co najlepsze!

Zdjęcia dostępne dzięki uprzejmości sołectwa w Mikolinie, Chróścinie, Łosiowie oraz Miejsko-Gminnego Domu Kultury.

 

  Gminny Dzień Kobiet w Mikolinie, Chróścinie, Łosiowie oraz Lewinie Brzeskim