×
Wyszukaj w serwisie
×

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Uczymy Dzieci Programować"

Od 2019 roku Publiczne Przedszkole nr 1 w Lewinie Brzeskim bierze udział w projekcie edukacyjny "Uczymy Dzieci Programować". Od września jest to już IX edycja projektu. W ramach projektu przeprowadzone zostały cykliczne zajęcia z zakresu dziecięcego programowania. W pierwszym półroczu zajęcia te opierały się przede wszystko o matę do kodowania, na której 4-letnie dzieci rozwijały swoje jedne z pierwszym umiejętności programowania. Od bieżącego półrocza do maty do kodowania dołączył Ozobot. Dzięki niemu dzieci mają możliwość poszerzania swoich wiadomości i umiejętności na temat kodowania.

 Główną ideą zajęć jest wszechstronny rozwój ucznia połączony z logicznym myśleniem opartym na odczytywaniu i tworzeniu instrukcji. Podczas zajęć uczeń nabywa niezbędnych umiejętności potrzebnych w dzisiejszym świecie.

Więcej informacji na temat dziecięcego programowania, oraz inicjatyw prowadzonych w tym temacie przez nasze przedszkole, możecie Państwo uzyskać pod poniższymi linkami:

Autor: Małgorzata Greniuch

 

  Nauka sylabizowania oraz rozpoznawania i nazywania kolorów

 

  Nauka przeliczania i sylabizowania, rozpoznawania kolorów i szeregowania, tworzenie zbiorów względem danej cechy, rozpoznawanie i nazywanie figur

 

  Rozwijanie umiejętności muzycznych, rozpoznawanie dźwięków, tworzenie własnych melodii przy pomocy kolorów

 

  Utrwalanie kierunków oraz ich przemienności

 

  Tworzenie gry zręcznościowej

 

  Budowanie postawy ekologicznej, poznanie zasad gry w sudoku i memory

 

  Utrwalanie zdrowych nawyków żywieniowych, nauka nazw warzyw i owoców

 

  Zakodowane święta - rozwiązywanie zadań przy pomocy instrukcji, utrwalanie umiejętności odczytywania instrukcji

 

  Nauka kierunków, umiejętności poruszania się w otoczeniu: według wskazówek, poruszania przedmiotem; tworzenie trasy wraz z symbolami oznaczającymi daną czynność - przygotowanie do pracy z Ozobotem; praca z Ozobotem i puzzlami