×
Wyszukaj w serwisie
×

Gmina Lewin Brzeski dla Ukrainy cz.2

Na początku kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeskim odbyło się kolejne spotkanie na temat wypracowania dalszych kierunków w ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy, przebywającym na terenie naszej gminy.

W spotkaniu uczestniczyli: burmistrz Lewina Brzeskiego wraz ze swoim zastępcą, sekretarz Gminy, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewinie Brzeskim, sołtys Przeczy, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz reprezentantki dwóch organizacji pozarządowych działających na rzecz pomocy Ukrainie.

Uczestnicy spotkania dyskutowali przede wszystkim o możliwości dalszego dysponowania salą gimnastyczną przy ulicy Mickiewicza w Lewinie Brzeskim, na potrzeby prowadzenia zbiórki najpotrzebniejszych produktów, ale także o kwestii pomocy finansowej dla osób goszczących uchodźców, która przewidziana jest na mocy przepisów specustawy pomocowej obywatelom Ukrainy.

Przy okazji spotkania przekazana została również informacja o podziale obowiązków pomiędzy jednostkami trzeciego sektora w ramach nieprzerwanie trwającej zbiórki darów, które przyjmowane są w sali gimnastycznej przy ulicy Mickiewicza 6 w Lewinie Brzeskim. I tak:

  • odzież, obuwie i żywność przyjmowane są przez Pana Zbigniewa Jurcewicza w godzinach 16:00-19:00 (poza okresem świątecznym);
  • pampersy, podpaski, środki higieny osobistej, żele pod prysznic, szampony, itp. przyjmowane są przez Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego i Profilaktyki DIALOG Aleksandra Marcinkowska oraz Stowarzyszenie Szara Zebra Katarzyna Szewczyk.

Wiele wspaniałych akcji za nami, wiele kwestii przed nami, najważniejsze, że działamy wspólnie, bo razem znaczy lepiej.