×
Wyszukaj w serwisie
×

Siłownia Pamięci - ćwiczenia z głową

W obliczu trwającej wojny w Ukrainie do Polski przybyło i nadal przybywa wiele osób uciekających przed jej katastrofalnymi skutkami – to głównie matki z dziećmi oraz osoby starsze. Coraz więcej placówek wspierających i aktywizujących osoby starsze planuje organizację zajęć dla seniorów z Ukrainy. I właśnie z myślą o nich – uchodźcach seniorach – przygotowane zostały pierwsze materiał przetłumaczone na język ukraiński.

Siłownia Pamięci to program, który realizowany jest w Fundacji Stocznia wraz z ekspertami w dziedzinie psychologii i terapii zajęciowej. Opracowane materiały i narzędzia do treningu umysłu udostępnione są bezpłatnie na stronie www.silowniapamieci.pl. Są to materiały do pracy indywidualnej, grupowej oraz w parze (z bliską osobą starszą), specjalne aplikacje MEMO na tablet oraz filmy z ćwiczeniami i szkoleniami.

Zeszyt ćwiczeń pt.” Siłownia Pamięci – ćwiczenia z głową” udostępniony został w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej. To ten sam materiał, jednak są w nim małe różnice wynikające z odmienności naszych kultur, czy też zwyczajów (np. różne przysłowia, czy też obchodzone święta). Dzięki temu, zeszyty ćwiczeń będą pomocne do pracy zarówno z seniorami ukraińskimi jak i polskimi.