×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Tradycyjnie 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który jednocześnie rozpoczyna Tydzień Bibliotek. I właśnie z tej okazji w imieniu własnym oraz władz samorządowych Gminy Lewin Brzeski, na Pani ręce składam serdeczne życzenia i podziękowania za Waszą codzienną pracę i niesłabnące zaangażowanie, które w widoczny sposób przekłada się na rozwój tego magicznego miejsca, jakim jest Biblioteka.

Cytując słowa Gustawa Morcinka: „Książka uczy cię zastanawiać się nad życiem i jego sprawami, prowadzi cię jakoby za rękę przez wądolce i mielizny, żebyś nie błądził, ścieżki twoje prostuje, przede wszystkim uczy cię radości życia”. I tej radości życia Wam życzę. Czytelnictwo kształtuje wnętrze człowieka oraz jego postrzeganie świata. Dziękuję więc za profesjonalizm i pełnienie misji upowszechniania czytelnictwa.

Niech podejmowane wciąż nowe działania przynoszą pożytek naszej społeczności lokalnej, a wykonywana praca daje poczucie niesłabnącej satysfakcji. Życzę, aby pasja czytelnicza i zadowolenie z upowszechniania kultury słowa była zawsze nierozłącznym elementem Państwa pracy.

Burmistrz Lewina Brzeskiego 

Artur Kotara

Przewodniczący Rady Miejskiej

Waldemar Włodek

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Bibliotekarza! (1).png