×
Wyszukaj w serwisie
×

Biblioteka pod Ratuszem po raz dziesiąty

Piątek 13 maja 2022 roku okazał się, wbrew przesądom, udanym dniem dla pracowników Bibliotek gminy Lewin Brzeski. Od samego rana świeciło słońce, a to pozwoliło w pięknej wiosennej atmosferze już po raz dziesiąty świętować bibliotekarzom ich święto na Rynku w Lewinie Brzeskim.

Dziesiąta edycja Biblioteki pod Ratuszem była o tyle wyjątkowa, że po dwóch latach przerwy wymuszonej przez pandemię, odbyła się zgodnie z założeniami - w przestrzeni realnej, a nie wirtualnej. Plac pod miejskim ratuszem stał się zatem miejscem spotkań z wyjątkowymi gośćmi.

Wydarzenie ruszyło równo o godzinie dziesiątej, kiedy to przygotowane dla uczestników miejsca zajęły dzieci z lewińskich przedszkoli, a przed mikrofonami stanęli przedstawiciele władz miasta z zamiarem odczytania dzieciom wybranych wierszy Marii Konopnickiej, patronki roku 2022. Zanim to jednak nastąpiło, Pani Urszula Smolińska w imieniu Burmistrza Lewina Brzeskiego - Pana Artura Kotary, przekazała na ręce bibliotekarzy list gratulacyjny wraz z życzeniami, których pięknym uzupełnieniem był bukiet kwiatów. Wizyty ośmiu grup przedszkolnych za każdym razem kończyły się wesołą zabawą krasnoludków wędrujących w rytm piosenki po skwerkach otaczających budynek ratusza.

Emocje po spotkaniach z najmłodszymi czytelnikami nie zdążyły jeszcze opaść, gdy na Rynek zawitali kolejni goście. Tym razem byli to uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz podopieczni Świetlicy Terapeutycznej. Dla tych grup bibliotekarze przygotowali zabawy związane z przesądami - jako oczywiste nawiązanie do daty wydarzenia i sposób na odczynienie ewentualnych niepowodzeń w tym dniu. To drugie miało stać się możliwe dzięki aktywnościom, których celem dla każdego uczestnika było zebranie jak najokazalszej kolekcji czterolistnych koniczynek. Najlepsi gracze wyłonieni w czasie tej radosnej rywalizacji zapewnili sobie spore zapasy szczęścia na długi czas.

W czasie zabaw pod ratuszem nieprzerwanie funkcjonował Kiermasz Taniej Książki oraz Wypożyczalnia pod Ratuszem dla Przedszkolaka. Mały regalik z książeczkami dla najmłodszych odwiedzili nie tylko stali bywalcy Biblioteki, ale też nowi mali czytelnicy. Wielu odwiedzających Bibliotekę pod Ratuszem zdecydowało się także zaznaczyć swoją obecność, poprzez dokonanie wpisu do Księgi Pamiątkowej.

Dyrekcja oraz pracownicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim pragną w tym miejscu serdecznie podziękować:

  • Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej - Panu Robertowi Laszukowi, Skarbnikowi Gminy - Pani Urszuli Smolińskiej, Dyrektorowi Biura Obsługi Wspólnej - Pani Helenie Biernackiej, Urzędnikom Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim - Pani Beacie Hargot, Pani Wioletcie Kruk-Jaromin i Pani Ewie Bruchal oraz Radnej Młodzieżowej Rady Miejskiej - Kamili Dąbrowskiej, za odwiedziny i aktywny udział podczas spotkań z przedszkolakami;
  • Przedszkolakom i ich Wychowawcom za przyjęcie zaproszenia do wspólnej zabawy oraz za życzenia, upominki i niespodziewane występy dzieci przed mikrofonem;
  • Uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej i Świetlicy Terapeutycznej za przybycie na Rynek i zaangażowanie w zabawę pod ratuszem.

 

  Biblioteka pod Ratuszem - uczestnicy i organizatorzy