×
Wyszukaj w serwisie
×

Obchody Dnia Strażaka

Dzień po majówce to czas, w którym organizowane są obchody Dnia Strażaka, 4 maja to bowiem dzień wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana – patrona osób walczących z pożarem, opiekuna chroniącego przed ogniem.

Praca strażaka charakteryzuje się tym, że trzeba wypełniać ją w każdym czasie, niezależnie od warunków i okoliczności. Z kolei tym wszystkim wyzwaniom, które przynosi każdy dzień służby można sprostać wyłącznie idąc drogą rzetelnej i pełnej zaangażowania pracy, opartej na ciągłym doskonaleniu strażackiego rzemiosła.

Chcąc podziękować wszystkim Strażakom Ochotnikom z terenu gminy Lewin Brzeski za ich pracę i pełną ofiary służbę na rzecz drugiego człowieka, za stałą gotowość do poświęceń i zaangażowanie, Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara zorganizował uroczyste spotkania, na które zaprosił Jednostki OSP z Łosiowa, Lewina Brzeskiego i Skorogoszczy. Jak podkreślił, w obecnych pełnych nowych wyzwań czasach, działalność Strażaków nie ogranicza się jedynie do gaszenia pożarów i ratowania mienia i życia ludzi. Przywołał wiele sytuacji, w których bez pomocy Strażaków „ani rusz”, jak choćby trwająca od lutego nieprzerwana pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie m.in. na ternie naszej gminy. Miłym akcentem były specjalne podziękowania i statuetka dla każdej gminnej Jednostki OSP, która aktywnie włącza się w pomoc obywatelom naszej wschodniej granicy.

Jak co roku, Burmistrz przyznał 4 odznaczenia, po jednym dla reprezentantów poszczególnych jednostek OSP, którzy wyróżnili się całoroczną działalnością: Druhów: Mateusza Gregorczuka, Andrzeja Wojdyły, Macieja Kuliga oraz dla Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Piotra Cierpisza.

 

  Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Strażaka