×
Wyszukaj w serwisie
×

"Eko ścieżka zdrowia dla najmłodszych – ekologiczny plac zabaw w Publicznym Przedszkolu w Skorogoszczy" (zadanie inwestycyjne)

Eko ścieżka zdrowia dla najmłodszych – ekologiczny plac zabaw w Publicznym Przedszkolu w Skorogoszczy to projekt, który ma na celu propagowanie ekologicznego i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych, prowadzenie zajęć ruchowych na łonie natury, w otoczeniu pięknego, zielonego, zabytkowego Parku w Skorogoszczy.

Eko ścieżka będzie rozwijać sprawność fizyczną, w tym motorykę ruchu, wzroku i słuchu. Celem jest w prosty i zrozumiały sposób prowadzenie zajęć ruchowych zgodnie z naturą człowieka, jak również eliminowanie skutków pandemii COVID-19 i nauki zdalnej. Ważnym priorytetem jest także zapobieganie otyłości wśród najmłodszych.

Pomysłodawcy chcą, aby projekt przyczynił się do zwiększenia aktywności fizycznej dzieci przedszkolnych, nauczycieli i rodziców. Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni przedszkolnej, gdzie każdego dnia prowadzone będą zajęcia, zabawy i integracja najmłodszych obywateli Gminy Lewin Brzeski oraz budowanie wzajemnych relacji.

Proponowany projekt zakłada instalację urządzeń głównie drewnianych na działce nr 191/2.