×
Wyszukaj w serwisie
×

Podróże małe i duże ze Świetlicą Terapeutyczną

Jak co roku Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim przygotowuje zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży z terenu całej Gminy Lewin Brzeski (tzn. obwodów szkolnych Lewin Brzeski, Łosiów i Skorogoszcz). Organizowane są trzy tygodniowe turnusy:

  • od 27 czerwca do 01 lipca 2022r.,
  • od 04 do 08 lipca 2022r.,
  • od 11 do 15 lipca 2022r. (grupa zamknięta projektowa).

Dziecko może uczestniczyć tylko w jednym tygodniowym turnusie. Łącznie z wakacji w Świetlicy skorzysta przeszło 100 osób (dzieci i młodzież).

Tegoroczne zajęcia wakacyjne organizowane są pod hasłem "Podróże małe i duże ze Świetlica Terapeutyczną". Dzieci ten czas spędzą aktywnie i twórczo. Organizujemy cztery wycieczki edukacyjno-rekreacyjne:

  • wycieczka do Złotego Stoku: zwiedzanie kopalni i średniowiecznej osady górniczej,
  • wycieczka do Wałbrzycha (zwiedzanie Zamku Książ),
  • wycieczka do kina Helios w Opolu,
  • wycieczka do GOjump we Wrocławiu (szalona zabawa na trampolinach i GOair).

Zajęcia wakacyjne prowadzi wykwalifikowana kadra Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim.

Koszt ponoszony przez rodziców to 150 zł, co stanowi koszt biletów wstępu w czasie wycieczek. Pozostałe wydatki finansowane są z budżetu Gminy Lewin Brzeski (m. in. koszt transportu, środków chemicznych i dezynfekcyjnych).

ZAPISY DZIECI: w dniu 9 czerwca 2022r. (w czwartek) osobiście od godz. 10.00 do 17.00, do wyczerpania miejsc.

Zapraszamy do zapoznania się z planem na pierwszy i drugi turnus wakacyjny, który skierowany jest do wszystkich chętnych dzieci z terenu naszej gminy.

Trzeci turnus przewidziany jest tylko dla dzieci, które uczestniczą od września 2020r. w zajęciach projektowych w Świetlicy Terapeutycznej.

Renata Pietruńko, dyrektor świetlicy