×
Wyszukaj w serwisie
×

Przedszkole nr 1 w Lewinie Brzeskim wyrusza w nieznane

W maju dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wyczekane wycieczki. Każde ze zwiedzanych miejsc miało w sobie coś wyjątkowego i było doskonałą odskocznią od codzienności.

Najstarsze grupy: Słoneczka oraz Sówki, bawiły się w Wiosce Indiańskiej „Pocahontas” we Wrocławiu. Po przyjeździe nadano im indiańskie imiona oraz namalowano na twarzach barwy indiańskie. Później miały możliwość zdobyć sprawności Indiańskie tj. strzelanie z łuku, tropienie bizona czy przejście indiańskiego toru przeszkód. Nie zabrakło oczywiście indiańskiego ogniska oraz spotkania z wodzem w wielkim TIPI. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia.

Średniaki czyli Nutki i Pszczółki wybrały się do Parku Rolniczego Giprol w Staniszczach Małych. Atrakcji nie było końca. Dzieci miały możliwość wydoić krowę, piec ciasteczka, malować pejzaże wiosenne na mini sztalugach oraz dowiedzieć się, jak postępować z pszczołami. Dużą frajdą były oczywiście zabawy mini maszynami rolniczymi oraz jazda traktorkami na pedały. Nie lada atrakcją było także mini zoo czy plac zabaw.

Maluszki pojechały do Gospodarstwa Agroturystycznego państwa Lipińskich w Przysieczy. Czas spędzony wspólnie z rodzicami w tak malowniczej scenerii, przyniósł dzieciom wiele pięknych chwil. Dzieci nie miały czasu na nudę: jeździły konno na kucykach, a także powozem z rodzicami, karmiły zwierzęta, łowiły ryby. Atrakcją był także pokaz kucyków szetlandzkich i walijskich oraz koni czystej krwi arabskiej i szlachetnej półkrwi. Dzieci chętnie korzystały także z ogromnego placu zabaw, w którym można było znaleźć drewniane domki i wiele innych ciekawych kryjówek.

Wycieczki były dla dzieci czasem pełnym radości, słonecznej pogody oraz dały im możliwość obcowania z przyrodą w całej jej okazałości. Wszyscy powrócili do przedszkola szczęśliwi i uśmiechnięci.

K.P.

 

  Grupa Sówki w Wiosce Indiańskiej „Pocahontas”

 

  Grupa Pszczółki w Staniszczach Małych Giprol

 

  Grupa Słoneczka w Wiosce Indiańskiej „Pocahontas”

 

  Grupa Nutki w w Staniszczach Małych Giprol

 

  Grupa Krasnoludki w Agroturystyce – Lipińscy w Przysieczy