×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Matki w Przeczy

Dnia 5 czerwca 2022r. w kościele p.w. Świętej Barbary w Przeczy odbył się koncert połączony z programem artystycznym z okazji Dnia Matki.
Całość wydarzenia rozpoczęło nabożeństwo z okazji 25-lecia poświęcenia kapliczki, po którym Sołtys wsi odczytała wiersz i zaprosiła zebranych to wysłuchania programu artystycznego przygotowanego w języku polskim i ukraińskim. Można było posłuchać wiersza Pani Małgosi oraz pieśni Maryjnych w wykonaniu chóru ADESTE FIDELES z parafii p.w. św. Jakuba w Skorogoszczy. Swoje talenty muzyczno - recytatorskie zaprezentowały również Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Przeczy, które pod opieką Pani Aleksandry w czasie występu wyrażały miłość i wdzięczność swoim mamom. Miło było patrzeć na twarze rodziców pełne dumy i wzruszenia.
Dzięki zaangażowaniu Bianki, Igora, Małgosi, Nastii oraz Danusi uczestnicy uroczystości wysłuchali - w języku polskim jak i ukraińskim - pięknych wierszy i życzeń skierowanych do wszystkich mam, przeplatanych muzyką idealnie pasującą do nastroju, o którą zadbał Pan Andrzej Iżewski.
Miłym akcentem były również kwiaty wręczone przybyłym mamom przez Michaela, Pawła oraz Igora.
Zakończeniem programu był wyjątkowy występ wokalistki Pani Małgorzaty Kalińskiej. Uroczystość przebiegła w ciepłej i wzniosłej atmosferze. Niektórym nie udało się ukryć łez wzruszenia, co pokazuje jak wyjątkowe święto celebrowane było tego dnia. Miejmy nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni taki koncert w Przeczy. Podziękowania należą się Sołtys wsi Pani Monice Kasiubie, Radzie Sołeckiej oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia.

 

  Uczestnicy Dnia Matki w Przeczy w kościele p.w. Św. Barbary