×
Wyszukaj w serwisie
×

Lewińskie Lwy rozdane

Za nami VIII Gala wręczenia ,,Lewińskich Lwów”. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, po raz kolejny odbyło się uroczyste spotkanie, które miało na celu uhonorowania wybitnych osobowości z Gminy Lewin Brzeski. Tym razem w wersji rozszerzonej, bo objęło laureatów dwóch poprzednich lat, tj. 2020 i 2021.

Warto przypomnieć, iż „Lewińskie Lwy” to nagroda przyznawana przez Burmistrza Lewina Brzeskiego Pana Artura Kotarę osobom fizycznym i prawnym, organizacjom oraz innym podmiotom działającym na rzecz miasta i gminy Lewin Brzeski.

Burmistrz Lewina Brzeskiego przywitał zebranych na sali widowiskowej Domu Kultury gości, a wśród nich Radnych Rady Miejskiej, Radnych Powiatu Brzeskiego, Dyrektorów gminnych placówek oświatowych, społecznych i ośrodków kultury, Prezesów gminnych spółek, lokalnych Przedsiębiorców, a przede wszystkim Laureatów nagrody w poszczególnych kategoriach.

Prowadząca Galę – Pani Honorata Rybka – przedstawiła skład tegorocznej Kapituły powołanej przez Burmistrza Lewina Brzeskiego oraz kategorie, w których przyznawane są nagrody. Galę wręczania nagród „Lewińskie Lwy” uświetniały występy Pana Aleksandra Martineza, pochodzącego z Filipin, a od wielu lat mieszkającego w Polsce.

I tak:

Nagroda w I kategorii: kultura, sport i edukacja za rok 2020 powędrowała do Pani Anny Butrym oraz Pana Jerzego Kochlera, pasjonatów historii miasta i gminy Lewin Brzeski, autorów wielu publikacji, w tym przepięknie wydanego albumu pt.: „Lewin Brzeski i okolice, historia zapisana na starej pocztówce”, związanych z krzewieniem i rozwojem kultury lokalnej i zachowaniem dziedzictwa kulturowego miasta. W imieniu nieobecnej Pani Anny, nagrodę odebrał bratanek oraz Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Michał Kochler.

Nagroda w II kategorii: gospodarka i przedsiębiorczość za rok 2020 przyznana została firmie GABAG Sp. o.o. sp. k., która stawiając na najlepsze dostępne technologie oraz innowacyjne rozwiązania produktowe, umacnia swoją pozycję w branży, a silna ekspansja na rynki międzynarodowe zaowocowała pozyskaniem stałych odbiorców ze Skandynawii, Beneluksu, Litwy czy Łotwy. Firma podjęła również kroki mające na celu stworzenie opakowania foliowego całkowicie podlegającego recyklingowi. Od samego początku aktywnie współuczestniczy w życiu lokalnej społeczności, wspierając je finansowo i rzeczowo.

Nagroda w III kategorii: działalność na rzecz społeczności lokalnej za rok 2020 odebrana została przez przewodniczącą Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Chróścinie. Członkowie Koła to wręcz gwiazdy w swoim fachu, wygrywają niemal wszystkie konkursy na szczeblu lokalnym, ponadlokalnym i krajowym. Reprezentantki województwa, a tym samym gminy Lewin Brzeski, podczas dożynek prezydenckich czy konkursu o nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Współpracują z różnymi organizacjami z terenu gminy i województwa, prowadzą kabaret BABSZTYLE, są ekspertkami od kuchni kresowej. Są zaangażowane w akcje charytatywne, edukacyjne i społeczne.

Po krótkiej przerwie, w czasie której wystąpiła gwiazda wieczoru Aleksander Martinez, pani Honorata przedstawiła laureatów kategorii z roku 2021.

Nagroda w I kategorii: kultura, sport i edukacja za 2021 została przyznana Panu Tadeuszowi Ufie, przez lata związanemu z kulturą i działający na rzecz społeczności Łosiowa. Jego całe życie związane było z malarstwem. Artysta wspiera swoim talentem wszystkie imprezy organizowane w Wiejskim Domu Kultury, brał również udział w wielu wystawach i plenerach malarskich. Pan Tadeusz Ufa odebrał – zgodnie z własnym życzeniem – statuetkę „Lewińskiego Lwa” podczas uroczystego otwarcia Biblioteki Publicznej znajdującej się w Domu Kultury w Łosiowie, które odbyło się 22 kwietnia 2022r.

Nagroda w II kategorii: gospodarka i przedsiębiorczość za rok 2021 przyznana została firmie IEM Sp. z o.o., która trwale realizuje inwestycje, utrzymując pozytywny wizerunek w branży elektryczno-budowlanej. Właściciel zbudował silną markę opartą na ludziach i ich przeświadczeniu, że biznes powinien być grą zespołową. Dodatkowo firma nie jest obojętna na potrzeby lokalnej społeczności, biorąc regularnie udział w akcjach charytatywnych oraz wspierając przedsięwzięcia organizowane przez jednostki sektora publicznego czy organizacje pozarządowe.

Nagroda w III kategorii: działalność na rzecz społeczności lokalnej za rok 2021 trafiła do rąk proboszcza parafii w Skorogoszczy ks. Tomasza Struzika. Doskonale przygotowany do pełnienia swojej służby, a przede wszystkim kochający człowieka i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Potrafi zdobywać fundusze i przychylność ludzi na realizację zamierzeń. Jego zaangażowanie, kulturę słowa i czynu da się odczuć na każdym kroku. Patriota, pasjonat historii o wielkim sercu.

Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara gratulując laureatom nagrody, życzył wszelkiej pomyślności i dalszych chęci do działania na rzecz Gminy Lewin Brzeski. Podkreślał, że wspaniale jest przebywać wśród tylu wyróżniających się osobowości, człowiekowi aż chce się być lepszym.

 

  Gala "Lewińskich Lwów"