×
Wyszukaj w serwisie
×

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia - szczególnie dzieciom - potrafi się ciągnąć w nieskończoność. Biblioteczny Kalendarz Adwentowy stworzony z myślą o młodych czytelnikach przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim sprawił, że zwyczajne odliczanie dni do świąt stało się prawdziwym wyzwaniem.

Wszystko rozpoczęło się 1 grudnia 2022 r., kiedy to pierwsze pudełko kalendarza adwentowego ujawniło swoją zawartość przed tymi, którzy postanowili oczekiwać na nadejście gwiazdki w nieszablonowy sposób. Udział w zabawie oznaczał dla dzieci codzienne odwiedziny w Bibliotece i zmaganie się z zadaniami ukrytymi w małych "prezencikach", które składały się na kalendarz będący jednocześnie ozdobą świąteczną w głównej wypożyczalni. Zadania, jak później wyznały dzieci, wcale nie były trudne, o czym świadczyć może chociażby fakt, że maksymalną liczbę punktów zdobyło aż 6 uczestników.

O swoich wynikach i zajętych miejscach w konkursie dzieci dowiedziały się podczas uroczystego rozdania nagród, które odbyło się 14 stycznia 2023 r. w sali gier i zabaw Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim. Zanim jednak nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników, dzieci wzięły udział w zabawie nawiązującej swoją treścią do kalendarza, który służy nie tylko do zaznaczania ważnych wydarzeń, ale również jest swoistym tłem dla upływających dni, tygodni, miesięcy i... pór roku. Te ostatnie były inspiracją zarówno do zabaw ruchowych, jak i do stworzenia wspólnego projektu mającego zachęcać małych czytelników do sięgania po książki przez cały rok kalendarzowy. Tak powstał plakat "Okrągły rok z książką", w którego centrum znalazły się przelane na papier wyobrażenia dzieci o poszczególnych porach roku.

Najważniejszym punktem wieczoru był jednak moment ogłoszenia wyników. Wszystkie dzieci za pełne zaangażowanie w świąteczne odliczanie otrzymały nagrody - karty upominkowe Empik, których nominały uzależnione były od ilości zdobytych punktów. Jak już zostało to wcześniej wspomniane, maksymalną liczbę punktów i tym samym I miejsce w konkursie zdobyło 6 uczestników: Lena Zimerman, Zofia Nesterów, Lena Hadryś, Adam Słota, Leon Dacków i Sebastian Kruk; II miejsce zajęły: Wiktoria Jarzębska, Laura Bielecka, Paulina Głodek i Anna Antkowiak; trzecią nagrodę odebrały Anna Lis i Zofia Kowal. Natomiast bon dla osoby wyróżnionej otrzymała Zofia Sąsiadek.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy wygranych, dziękujemy za udział w konkursie i życzymy samych dobrych dni w kalendarzu na 2023 rok.

 

  Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim