×
Wyszukaj w serwisie
×

Sprzedaż końcowa węgla po preferencyjnej cenie

Burmistrz Lewina Brzeskiego informuje, że od dzisiaj tj. 4 maja 2023r. rusza w naszej Gminie końcowa sprzedaż paliwa stałego (węgla) po preferencyjnej cenie, tj. 1998 zł/tonę.

Sprzedaży podlega:

  • orzech (frakcja 25-80 mm)  w łącznej ilości ok. 13 ton,
  • ekogroszek/groszek (frakcja 5-25mm) w łącznej ilości ok. 96 ton.

Wnioski są rozpatrywane zgodnie z kolejnością ich wpłynięcia do urzędu, aż do wyczerpania zapasów paliwa. Uprawnione do zakupu są osoby fizyczne z gospodarstw domowych, które spełniły warunki do otrzymania dodatku węglowego, również spoza Gminy Lewin Brzeski.

Dla mieszkańców gminy w cenę (1998 zł/tonę) wliczony jest koszt transportu węgla pod dom. Wnioskodawcy spoza terenu gminy muszą liczyć się z dodatkowym kosztem transportu (od granicy Gminy Lewin Brzeski do miejsca ich zamieszkania), uzgodnionym ze wskazanym składem.

W ramach sprzedaży końcowej węgiel mogą nabyć osoby, które do tej pory nie miały takiej możliwości lub te, które mają większe zapotrzebowanie na surowiec. Nie obowiązuje dotychczasowy limit 3 ton węgla. Proces sprzedaży będzie trwał do 31 lipca 2023r.

Gotowe druki wniosków można pobrać w Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeski, ul. Rynek 26, pok. 18 i 15.

Wnioski można składać od dnia ogłoszenia informacji do 30 czerwca 2023r.:

  • podpisane podpisem osobistym w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Lewinie Brzeskim, ul. Rynek 1 (Biuro Obsługi, pok. 2 – Ratusz),
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej (poprzez skrzynkę ePUAP), opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym.

Dodatkowe zapytania można kierować bezpośrednio do pracowników Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim, Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska ul. Rynek 26, pok. nr 18 i 15 lub na nr tel.: 77 424 66 44 lub 77 424 66 81 lub za pośrednictwem komunikacji elektronicznej na adres e-mail:  lub