×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie z wyjątkowym Gościem czyli Świetlicowe Mikołajki

Zastanawiacie się czasami, jak wyglądałby świat bez telefonów, komputerów i Internetu? Byłoby trudniej? Mniej interesująco? Jedno jest pewne – być może ta historia nie wydarzyłaby się lub miałaby całkiem inny przebieg.

Wszystko zaczęło się od pewnego SMSa, którego Dyrektor Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim – Pani Renata Pietruńko, otrzymała pod koniec listopada od…No właśnie – od kogo? Od Świętego Mikołaja! I wtedy runęła lawina…Lawina śniegu też, ponieważ Lewin w ostatni weekend zasypała ogromna ilość białego puchu. A także lawina zdarzeń – kolejnych smsów, telefonów i maili.

To doprowadziło do niesamowitego spotkania, które miało miejsce 4 grudnia 2023 roku w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. Kiedy my bawiliśmy się przy muzyce i braliśmy udział w świątecznych konkursach, u Burmistrza Lewina Brzeskiego – Pana Artura Kotary zadzwonił telefon. Był on sygnałem, że Św. Mikołaj dotarł do naszego miasteczka. Ba – na saniach zaprzęgniętych w dziewięć najprawdziwszych reniferów. Na saniach, ponieważ wokół mnóstwo śniegu, który specjalnie nie był jakoś szczególnie odgarniany na tę właśnie okazję. I tu należą się przeprosiny dla wszystkich kierowców, ale sami rozumiecie – czego się nie robi dla dzieci!

Panowie czyli Święty Mikołaj, Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara oraz Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Struski spotkali się przy samym Ratuszu i dziarsko ruszyli na spotkanie z dziećmi, uczęszczającymi na zajęcia w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim. To była wesoła i owocna wizyta, która sprawiła, że na twarzy każdego dziecka zagościł uśmiech.

W tym roku paczki przygotowaliśmy dzięki środkom finansowym pozyskanym z programu "Żółty Talerz" (Gmina Lewin Brzeski nawiązała współpracę z Kulczyk Foundation w ramach programu wspierającego system żywienia dzieci) oraz dzięki naszemu lokalnemu Mikołajowi – przyjacielowi czyli Pani Dorocie Brydzie (Gabinet Stomatologiczny Eurodent w Łosiowie), za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Dziękujemy również Dyrektorowi Domu Kultury w Lewinie Brzeskim – Panu Wojciechowi Najdzie za gościnę oraz Panom – Zbigniewowi Gąsiorowskiemu i Tomaszowi Stchoniał za pomoc w organizacji imprezy.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania. I niech nikt nie mówi, że rozwój technologii cyfrowych jest zły:)

Bronisława Juszczak - Nazarko

 Świetlicowe Mikołajki w Lewinie Brzeskim