×
Wyszukaj w serwisie
×

Jesienne zajęcia dla przedszkolaków w Bibliotece 2. piętro w Lewinie Brzeskim

Zamiłowanie do czytania to jedna z piękniejszych wartości jakie można przyswoić w dzieciństwie. Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim podczas zajęć pod ogólną nazwą "Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki" wspomaga rodziców w rozbudzaniu zainteresowań czytelniczych u ich pociech.
Podczas pierwszej tury spotkań w tym roku szkolnym Bibliotekę 2. piętro odwiedziło 8 grup przedszkolnych. Każda z nich spędziła blisko godzinę w salach bibliotecznych na czytaniu, nauce i zabawie.
Najstarsze przedszkolaki odbyły wirtualną podróż do Chin, podczas której zgłębiały wiedzę o tym odległym kraju, a wszelkie zabawy związane były w szczególności z obchodzonym w tym kraju Świętem Środka Jesieni.
Jesienny akcent pojawił się również na spotkaniach ze średniakami, a to za sprawą muchomora, który w wierszyku znanym i lubianym stał się wybrankiem biedronki. Utwór Jana Brzechwy był dobrym tłem do dalszych zabaw plastycznych i matematycznych wykorzystujących różnorodne wzory w przyrodzie.
Najmłodsze dzieci poczuły powiew jesiennego wiatru, poznając losy porwanej przez wiatr czapki należącej do braciszka Świnki Peppy. Dobry humor rozbudzony tą zabawną historyjką nie opuszczał dzieci w innych aktywnościach, w których głównym elementem były kolorowe i wzorzyste czapki oraz... błotko.
Początkujące przedszkolaki ugościły bibliotekarza w sali przedszkolnej. Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o łagodnym rycerzu pt. „Rycerz, który nie chciał walczyć", chętnie odpowiadały na zadawane im pytania, a także brały udział w zabawie ruchowej o nazwie "Straszny smok".

 

Więcej zdjęć: www.biblioteka-lewinbrzeski.pl