×
Wyszukaj w serwisie
×

Wiosenne spotkania z przedszkolakami w Bibliotece 2. piętro w Lewinie Brzeskim

Marzec i kwiecień 2024 roku to miesiące, gdy Bibliotekę 2. piętro w Lewinie Brzeskim tłumnie odwiedzali najmłodsi czytelnicy, sprawiając tym samym, że początek pięknego wiosennego czasu był naprawdę udany. Starsze dzieci z Przedszkoli Publicznych w Lewinie Brzeskim chętnie uczestniczyły w zróżnicowanych tematycznie zajęciach w bibliotecznej sali gier i zabaw, natomiast najmłodsze szkraby oswajały się z biblioteką podczas spotkań w salach przedszkolnych.

Starszaki (Nutki i Pszczółki z PP1 oraz Biedronki z PP2) poznają w tym roku szkolnym święta z całego świata.

Tym razem dzieci wybrały się do Hiszpanii i przy okazji dowiedziały się wielu ciekawostek o "Las Fallas", czyli święcie ognia, które nie ma sobie równych w rozmachu witania wiosny. To głośne i kolorowe święto z ulic Walencji zostało na chwilę przeniesione do pomieszczeń bibliotecznych, po których, podczas kulminacyjnego momentu, dzieci przemaszerowały z grzechotkami w rękach podziwiając biblioteczne "ninots" – odpowiedniki majestatycznych walenckich kukieł przeznaczonych do spalenia. W wyniku głosowania na najpiękniejszą "ninot" wygrał Scooby-Doo i Harry Potter, a to oznacza, że oni uniknęliby wielkiego ognia.

Średnie przedszkolaki (Krasnoludki z PP1 oraz Misie i Motylki z PP2) kontynuowały przypominanie sobie wierszyków znanych i lubianych. Utwór "Zakochana żaba" wprawił dzieci w dobry humor, ale też zainicjował zabawy wyłącznie zielonym kolorem. Dzieci uczestniczyły zatem w tworzeniu zielonych dekoracji, bawiły się w odbijanie zielonych balonów, a także grały w zielone. Jakby tego było mało, wybrały się na moment do Zielonej Krainy, gdzie wcieliły się w rolę bohaterki z wiersza, czyli w zieloną żabkę, która w odśpiewanej piosence zajadała pyszne robaczki, po czym znikała w orzeźwiających wodach stawu.

Czterolatkom (Żyrafkom z PP1 i Pszczółkom z PP2) podczas tegorocznych zajęć towarzyszy Świnka Peppa i jej rodzina. W tematykę spotkania wprowadziła dzieci jedna z przygód rodziny świnek, w której ważną rolę odegrał Pan Dinozaur, ulubiona zabawka małego George'a. Podążając tropem dinozaurowych śladów, w sali gier i zabaw czekało na dzieci wiele dinozaurowych atrakcji: naśladowanie dinozaurów, wykopywanie kości, odtwarzanie szkieletów dinozaurów, a także spacer w "butach" tyranozaura. Dzieci podczas spotkań zadziwiały prowadzących swoją wiedzą o prehistorycznych gadach.

Maluszki (Biedronki z PP1 i Żabki z PP2) z kolei ugościły bibliotekarza u siebie. Podczas spotkania wysłuchały zabawnej historyjki o chrapiącym niedźwiadku, który przypomniał dzieciom, że wiosną wszystkie misie budzą się z długiego zimowego snu - wyspane, ale głodne. Idąc tym tropem, dzieci uczestniczyły w spacerku po misiowych śladach zgarniając po drodze plasterki miodu, które na końcu ścieżki wymieniały na żelki w kształcie misiów. Żelkowa uczta zakończyła się podziękowaniami i obietnicami ze strony dzieci, że odwiedzą Bibliotekę.

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/KhbQGTPXBjReAbtM9

 Początek wiosennego w wydaniu Biblioteki 2.piętro w Lewinie Brzeskim i przedszkolaków