×
Wyszukaj w serwisie
×

Majowy gminny rajd rowerowy

Sezon rowerowy trwa w najlepsze, zatem i my dołączamy się do niego!

Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara zaprasza mieszkańców gminy Lewin Brzeski: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na gminny rajd rowerowy "Rowerem po wiedzę ekologiczną", połączony z warsztatami ekologicznymi m.in. nt. segregacji odpadów, ich odzysku oraz recyklingu, a także systemu gospodarowania odpadami w naszej gminie.  

Start tradycyjnie już na lewińskim Rynku 25 maja 2024r. o godzinie 10:00.

Obowiązuje rejestracja telefoniczna: 77 424 66 36 lub wizyta w Urzędzie Miejskim (Rynek 26, pokój nr 1). Na Wasze zgłoszenia/odwiedziny czekamy do 17 maja br. lub do wyczerpania limitu uczestników.

Trasa liczyć będzie ok 20 km, podzielona zostanie na dwa etapy. Pierwsza część zakończy się na terenie Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Lewinie Brzeskim, gdzie na uczestników czekać będą atrakcje w postaci gier i zabaw tematycznych oraz słodkiego poczęstunku.

Druga część to kontynuacja rajdu m.in. po gminnych ścieżkach rowerowych z zakończeniem na kąpielisku w Lewinie Brzeskim.

Zapewniamy poczęstunek zarówno po pierwszym jak i drugim etapie rajdu, drobny upominek na starcie, rodzinną atmosferę, ale przede wszystkim aktywno-edukacyjną możliwość spędzenia soboty.

Rajd rowerowy połączony z warsztatami ekologicznymi to jedno z działań projektu pn.: "Ekokampania na rzecz ochrony środowiska w gminie Lewin Brzeski", dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

KAFELEK RAJD.png